آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید و عرضه مواد اولیه دارویی

تولید و عرضه مواد اولیه دارویی

شرکت ره‌آورد تامین که در حوزه دارویی فعالیت می‌کند، توانسته است با تولید طیف گسترده‌ای از مواد اولیه مواد دارویی، بخش قابل توجهی از نیاز کشور به پیش نیازهای تولید فرآورده‌های دارویی را تامین کند. محمدحسین محرابی، مدیر عامل شرکت ره‌آورد تامین با اشاره به فعالیت این شرکت در حوزه تولیدات دارویی بیان کرد: این شرکت دارویی با تولید هوموپلیمرهای وینیل پیرولیدون (PVP) و مشتقات آنها توانسته است خود را به عنوان یکی از شرکت‌های برتر در ایران و خاورمیانه مطرح کرده و تولیدات خود را به بازارهای داخلی و منطقه‌ای عرضه کند. وی به تولید ماده پلی وینیل پیرولیدون (PVP) برای نخستین بار در کشور، توسط ره‌آورد تامین اشاره کرد و گفت: تولیدات این شرکت در حال حاضر با توجه به ارتقای کمی و کیفی این ماده تمامی شرکت‌های دارویی و غیر دارویی را تحت پوشش خود قرار داده است و کشور را از واردات این ماده بی نیاز و به مرز خود کفایی رسانده است. محرابی، دسترسی و قابلیت تولید ماده اولیه محصول (PVP) را از مزایای مهم و منحصر به فرد شرکت دارویی ره آورد تامین دانست و افزود: تلاش شده است تا محصولات این شرکت دارویی، در بهترین کیفیت و متناسب با آخرین استانداردهای جهانی (EP ،USP ،BP و …) تولید شوند.

وی افزود: شرکت دارویی ره آورد تأمین با تولید PVP به عنوان اصلی ترین محصول بالغ بر ۹۵ درصد بازار مصرف شرکت‎های داروسازی، آرایشی، بهداشتی و سایر صنایع وابسته داخلی این ماده را پوشش می‎دهد. مدیرعامل ره‌آورد تامین، با اشاره به کاربرد گونه‌‌های مختلف PVP در صنایع دارویی گفت: این مواد به خاطر خواص ویژه و قابلیت حل شدن در بیشتر حلال‎ها و آب به شکل گسترده ای در صنایع دارویی به عنوان بایندر قرص، تهیه انواع ژل دارویی، آرایشی و بهداشتی، برخی کرم‎های دارویی، آرایشی و بهداشتی و ماده اولیه تولید بتادین و در سایر صنایع نظیر آرایشی و بهداشتی، نوشیدنی‎ها، رنگ، رزین و … کاربرد دارند. از سوی دیگر به خاطر سازگاری زیستی این ماده در حوزه‎های مهندسی زیستی کاربرد فراوان دارند. این فعال فناور، از کمپلکس پوویدون آیداین (PVPI) به عنوان محصول بعدی شرکت دارویی ره‌آورد نام برد و افزود: این فرآورده، به عنوان ماده اولیه اصلی در تولید ماده ضد عفونی کننده و بتادین استفاده می‎شود. وی ادامه داد: دیگر محصول این شرکت اودراجیت L30D در صنایع دارویی برای پوشش پلت‎های دارو به منظور باز حلالیت آنها در محیط‎های خنثی و بازی کاربرد دارد. محرابی با اشاره به محصول ۲ پیرولیدون (α-P) به عنوان دیگر فرآورده تولیدی این شرکت فناور گفت: این فرآورده به عنوان ماده اولیه صنایع دارویی در تهیه مواد موثره‌ای نظیر پیراستام و سدیم الندرنیت، به عنوان حلال فرآورده‎های تزریقی و به عنوان پلاستیسایزر در صنایع رنگ و رزین استفاده می‌شود.

وی افزود: همچنین از محصولات در دست تحقیق و توسعه این شرکت می‎توان از اودراجیت (L100D-55)، پارابن‎ها و … نام برد. محرابی، با اشاره به توانمندی این شرکت در صادرات به دیگر کشورها علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی ادامه داد: با توجه به تولید این ماده با کیفیت بسیار مطلوب، این شرکت رقیب جدی محصولات مشابه خارجی به ویژه کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و گام‎های موثری نیز جهت صادرات این ماده به اقصی نقاط دنیا انجام شده است. مدیرعامل شرکت دارویی ره‌آورد تامین، حفظ و ارتقاء اثر بخشی فرآیندها، سیستم و عملکردها با استقرار سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس استاندارها را از اهداف این شرکت برشمرد و افزود: این به عنوان تولید محصولات دارویی، مواد اولیه دارویی و اولین و تنها تولید کننده پلی وینیل پیرولیدون و کوپلیمرهای اکریلیکی در خاورمیانه، در راستای بر آورده سازی نیازهای داخلی و جذب مشتریان بین‌المللی تلاش می‌کند. این فعال فناور، هدف اصلی تاسیس شرکت ره آورد تامین را تولید pvp مورد مصرف صنایع دارویی کشور و قطع وابستگی به واردات این ماده اولیه بوده دانست و افزود: هم اکنون گریدهای مختلف صنعتی pvp ره آورد تامین مورد استقبال بسیاری از صنایع دیگر کشور نظیر رزین سازی‎ها، چسب سازی‎ها، صنایع فولاد، سرامیک سازی و … قرار گرفته‌اند.

تولید ماده PVP در شرکت ره‌آورد تامین، ساخت ایران، هوموپلیمرهای وینیل پیرولیدون، خط تولید

تولید ماده PVP در شرکت ره‌آورد تامین، ساخت ایران، هوموپلیمرهای وینیل پیرولیدون، خط تولید

تولید ماده PVP در شرکت ره‌آورد تامین، ساخت ایران، هوموپلیمرهای وینیل پیرولیدون، خط تولید

تولید ماده PVP در شرکت ره‌آورد تامین، ساخت ایران، هوموپلیمرهای وینیل پیرولیدون، خط تولید

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9087

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *