آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ

تولید تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ

تولید تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ، در کنار پیاده سازی نرم افزاری و سخت افزاری سامانه‌های راداری، بخش مهمی از صنعت الکترونیک است که توسط فناوران کشورمان بومی سازی شده است. محمد علایی کهرودی با اشاره به تولید سامانه‌های الکترونیکی و دفاعی توسط متخصصان این شرکت اظهار کرد: این شرکت، با مشارکت جمعی از افراد متخصص و با تجربه حوزه رادار، جنگ الکترونیک و کامپیوتر در زمینه پردازش سیگنال‌های سیستم‎های راداری و جنگ الکترونیک فعالیت می‌کند. محمد علایی کهرودی افزود: این شرکت فراتر از پروژه‎های مهم انجام داده، محصولات آزمایشگاه CPLD و FPGA و نیز آزمایشگاه سیستم‎های راداری و جنگ الکترونیک خود را برای کابردهای تحقیقاتی و تست سیستم‎ها در اختیار متخصصین دانشجویان دانشگاه‌ها قرار داده است. مدیرعامل شرکت بهینه پردازان ریز موج صنعت، مهم‌ترین زمینه فعالیت این شرکت تولید سامانه‌های الکترونیکی برشمرد و گفت: از جمله این زمینه‎ها می‌توان به طراحی سیستمی و مفهومی و شبیه سازی کامل سیستم‎های راداری و جنگ الکترونیک، طراحی و ساخت کامل پردازش گر سیستم‎های راداری و جنگ الکترونیک و پیاده سازی سخت افزاری پردازش گر سیستم‎های راداری و جنگ الکترونیک در تراشه‎های FPGA و DSP نام برد.

این فعال فناور، پیاده سازی نرم افزاری پردازش‌گر سیستم‎های راداری و جنگ الکترونیک را از دیگر زمینه‌های فعالیت این شرکت دانست و افزود: سامانه پردازش‌گر تولید شده، این قابلیت را داراست که عامل‌های ویندوز و لینوکس، با قابلیت استفاده از انواع نقشه‎های GIS، طراحی واسط کاربری با استفاده از موتور گرافیکی، برنامه نویسی با انواع SDK ها و عمل پردازش را انجام دهد. علایی همچنین با اشاره به طراحی و ساخت بردهای FPGA با راه‌اندازی سخت افزاری و نرم افزاری انواع رابط‌های کاربری PCIe ,PCI ,LAN ,USB ,Serial بیان کرد: با توجه به گسترش استفاده از تراشه‎های FPGA در جهان و قابلیت بالای آنها در پردازش و پیاده‌سازی مدارهای دیجیتالی داشتن بردی برای کارهای عمومی و همچنین آموزش نیروهای متخصص امری ضروری بوده و به همین دلیل تلاش شد تا با ساخت بردی جامع برای آموزش، در جهت گسترش استفاده از این فناوری گام برداریم.

این فعال فناور گفت: از این برد در آزمایشگاه مدار منطقی، معماری کامپیوتر و هم چنین برای انجام پروژه‎های دانشجویان به عنوان یک Board tarter می‎توان استفاده کرد. در این برد امکانات و ظرفیت الزم برای پیاده سازی انواع سیستم‎های دیجیتال، پردازش سیگنال و کنترلر دیجیتال پیش بینی شده است. علایی، برگزاری دوره‎های آموزشی رادار و جنگ الکترونیک را از دیگر فعالیت‌های این شرکت برشمرد و گفت: این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به ضرورت آموزش و اطلاع رسانی در این حوزه، تلاش شد با برگزاری دوره‌های آموزشی، به گسترش فناوری در این عرصه کمک شود.

تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ + عکس، شرکت بهینه پردازان ریز موج صنعت، ساخت ایران

تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ + عکس، شرکت بهینه پردازان ریز موج صنعت، ساخت ایران

تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ + عکس، شرکت بهینه پردازان ریز موج صنعت، ساخت ایران

تجهیزات پردازش سیگنال و داده راداری و سیستم‎های جمینگ + عکس، شرکت بهینه پردازان ریز موج صنعت، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9100

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *