آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید صد نوع دارو از فرآورده‎های گیاهی

تولید صد نوع دارو از فرآورده‎های گیاهی

شرکت گل دارو در حوزه تولید دارو از فرآورده‌های گیاهی، موفق شده است طیف متنوعی از فرآورده‌های این حوزه را تولید و به بازار تجاری کشور عرضه کند. محمد سیلانی مدیرعامل شرکت گل دارو با اشاره به آغاز فعالیت این شرکت با فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی و دارو‌های گیاهی خشک استاندارد گفت: گل دارو در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور کار خود را در حوزه یاد شده آغاز کرد و سپس موفق به تولید فرآورده‎های داروئی گیاهی به فرم قطره شد. وی با اشاره به تجهیزات فناور و پیشرفته این شرکت فناور عنوان کرد: گل دارو یکی از نخستین شرکت‌های ایرانی است که توانمندی تولید داروهای گیاهی را به فرم‎های داروئی قطره، شربت، قرص، کپسول، ژل، کرم، پماد و اسپری را داراست. این فعال فناور، با بیان این که محصولات گل دارو با بهره گیری از جدیدترین فن آوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه تولید و به بازار دارویی ایران و چندین کشور آسیائی و اروپایی عرضه می‌شود، اظهار کرد: گل دارو از همکاری متجاوز از ۲۰ نفر از با سابقه ترین متخصصین دانشگاهی رشته‎های مختلف علمی از جمله گیاه درمانی، فارماکوگنوزی، داروسازی صنعتی، فارماکولوژی، شیمی دارویی، بـیو تکنولوژی و فیتوفارمسی در فن آوری و فرآوری محصولات خود بهره مند شده است.

سیلانی با اشاره به بهره‌مندی از توانمندی نیروی انسانی متخصص به منظور تولید این محصولات دارویی گفت: فرمولاسیون و تولید داروهای گیاهی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های گل دارو، با بهره مندی مستمر از دانش استادان و دانش پژوهان دانشگاه‎های داخل و خارج کشور امکان‌پذیر شده است و این شرکت فناور، روز آمدترین دانش وکاربرد علمی را در فرآوری و فن آوری محصولات خود به کار می‎گیرد. این فعال فناور، دارا بودن آزمایشگاه‎های تحقیقاتی و کنترل مجهز به پیشرفته ترین ابزار و ادوات علـمی روز دنیا را از از ویژگی‎های شرکت گل دارو برشمرد و افزود: این شرکت جدیدترین استانداردهای روز دنیا را داراست و با بهره‌برداری از جدیدترین ماشین آلات مربوط به تهیه عصاره‎های تغلیظ شده و خشک گیاهی، در حال حاضر می‌تواند افزون بر مصرف مواد مورد نیاز بازار داخلی ایران بخش عمده‌ای از این عصاره‌ها را نیز به کشورهای مختلف دنیا صادر کند. مدیرعامل شرکت گل دارو گفت: این شرکت در حال حاضر ۱۰۹ فرآورده دارویی دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت و درمان، به بازار دارویی عرضه می‌کند و بیش از ۲۰ فرآورده دیگر را نیز در مراحل مختلف پژوهش و آماده سازی برای اخذ پروانه و تولید در آینده دارد.

وی افزود: شرکت گل دارو در راستای تولید جدیدترین و کارآمدترین داروهای گیاهی دنیا توجه کاملی نیز به داروهای بیوتکنولوژیک داشته و تولید این گونه فرآورده‎ها را در آینده نزدیک جزء اهداف اصلی خود در نظر گرفته است. سیلانی با اشاره به توانمندی صادرات محصولات تولیدی این شرکت اظهار کرد: گل دارو با توجه به توان مندی علمی بسیار بالای خود و گرفتـن پـروانـه ISO-۹۰۰۱:۲۰۰۸، بخش صادرات خود را فعال تر و فرآورده‎های خود را به کشورهای همسایه صادر می‌کند. این فعال فناور، عقد قرارداد کشت با تولیدکنندگان مجرب گیاهان دارویی در اقصی نقاط کشور را یکی از مزیت‌های این شرکت دانست و ابراز امیدواری کرد این شرکت فناور داخلی، با تکیه به توانمندی علمی، پرسنلی، فنی و ماشین آلات مدرن خود به زودی در سطح بزرگترین و مجهزترین واحد تولید داروهای گیاهی خاور میانه قرار بگیرد.

صد نوع دارو گیاهی + عکس، شرکت گل دارو، ساخت ایران

صد نوع دارو گیاهی + عکس، شرکت گل دارو، ساخت ایران

صد نوع دارو گیاهی + عکس، شرکت گل دارو، ساخت ایران

صد نوع دارو گیاهی + عکس، شرکت گل دارو، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9104

یک نظر

  1. سلام عالیست حتما به حول و قوه الهی و هدایتها و عنایات خداوند ملتی که مورد تائید پیامبر اکرم حضرت محمد سلام الله علیه هست اگر علم در سیاره ها هم باشد بدست می آورد. عالی به این همت بلند خداوند همه دانشمندان و مخترعان و عالمان و فعالان عرصه علم و حمایت کنندگان آنها را یاری دهد و محافظت نماید.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *