آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت ماشین آلات صنعتی و گاز کربنیک

ساخت ماشین آلات صنعتی و گاز کربنیک

شرکت گاز کربنیک شهرکرد با تحقیق و مطالعه در عرصه گاز کربنیک توانسته است به فناوری‌های نوین تولید، ذخیره سازی و جابجایی گاز کربنیک دست یافته و توانسته است فرآورده‌های این حوزه را تولید کند و به مرحله تجاری برساند. بهروز سلیمی بنی، مدیرعامل گاز کربنیک شهرکرد، با اشاره به بیش از سه دهه به طور تخصصی فعالیت تخصصی این شرکت در حوزه فناوری‌های گاز کربنیک گفت: این شرکت از سال ۱۳۶۱، بر روی روش‎های تولید، ذخیره سازی و جابجایی گاز کربنیک فعالیت کرده است. این فعال فناور، هدف نهایی شرکت را دستیابی به فناوری ساخت انواع خطوط تولید گاز کربنیک عنوان کرد و افزود: فعالیت در این حوزه با توجه به فناوری‌های آن، نیازمند به تحقیقاتی گسترده و طولانی است و با توجه به هزینه‎های بالای تحقیقات در این حوزه، فعالیت به صورت تجهیز شده است. وی افزود: گاز کربنیک شهرکرد هزینه سنگین این تحقیقات را در سال‎های طولانی از طریق ساخت خطوط متعدد تولید و عرضه گاز کربنیک مایع به بخش عمده ای از مصرف کنندگان در کشور، تأمین کرده است.

مدیرعامل گاز کربنیک شهرکرد، تولید فرآورده‌های گاز کربنیک مبتنی بر فناوری روز دنیا را از مزایای این شرکت فناور دانست و گفت: پس از ۳دهه تلاش فناورانه، امروزه گاز کربنیک شهرکرد با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر تولید کنندگان، به عنوان بزرگترین تولید کننده گاز کربنیک مایع و همچنین تنها طراح و سازنده خط تولید گاز کربنیک در کشور شناخته می‎شود. وی افزود: تحقیقات طولانی مدت این شرکت منجر به اختراعات و ابداعات متعددی شده است که به ثبت رسیده یا در حال ثبت هستند. این فعال فناور، به حلال جاذب CO2 مقاوم در مقابل اکسیژن، به عنوان یکی از مهم ترین این اختراعات این شرکت اشاره کرد و افزود: این محصول با نام تجاری MPn عرضه می‎شود.

این حلال برای هر واحد استحصال گاز کربنیک و بر اساس شرایط اقلیمی و نیز نوع مخلوط گازی ورودی به آن واحد، به طور اختصاصی و با فرمولاسیون ویژه تولید می‎گردد. وی با بیان این که گاز کربنیک شهرکرد با مطالعه و تحقیق، همه روزه در حال فراگیری است، افزود: تیم دانش پژوه این شرکت، با تعریف پروژه تحقیقاتی، ساخت دستگاه، ابداع فرآیندهای جدید، ساخت تجهیزات اندازه‌گیری، مطالعه و شناسایی وضعیت حال و آینده بازار گاز کربنیک را در دستور کار قرار داده است. وی افزود: خطوط تولید ساخت این شرکت که تحت نام (SCD Shahrekord Carbon Dioxide) ساخته می‎شود، تماماً با طراحی مهندسی و فناوری بومی است (و نه بومی شده) و هیچگونه کپی برداری از محصولات خارجی ندارد.

دستگاه بازیافت گاز کربنیک + عکس، شرکت گاز کربنیک شهرکرد، سامانه ریکاوری co2، بازگشت دود به چرخه تولید، ساخت ایران

دستگاه بازیافت گاز کربنیک + عکس، شرکت گاز کربنیک شهرکرد، سامانه ریکاوری co2، بازگشت دود به چرخه تولید، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9162

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *