آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تصفیه پساب صنایع با سامانه غشایی اولترافیلتراسیون

تصفیه پساب صنایع با سامانه غشایی اولترافیلتراسیون

شرکت پارسیان پیشرو صنعت پلیمر (پارس آدین) از شرکت‎های دانش بنیان مسقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت و نصب یک واحد تصفیه غشایی اولترا فیلتراسیون برای رفع معضل ایجاد آلودگی‌های زیاد پساب کشتارگاه‌ها شد. دکتر مهدی کشمیری، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: پساب کشتارگاه‌ها به علت حضور مواد آلوده کننده بسیاری نظیر خون، چربی‌ها و احشام داخلی دام‌های سبک و سنگین دارای بار آلودگی بسیار زیادی است که با روش‌های متداول تصفیه پساب نمی‌توان میزان آلودگی آن‌ را به حد مجاز و استاندارد جهت رهاسازی در طبیعت و یا کشاورزی رساند. وی افزود: برای تصفیه کامل و تکمیلی این پساب جهت رسیدن به میزان آلودگی کم و قابل رهاسازی در طبیعت باید از روش‌های تکمیلی بهره برد. کشمیری ادامه داد: امروزه فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون، کارا ترین روش تصفیه تکمیلی پساب است که با بهره‌مندی از این فناوری می‌توان میزان بار آلودگی پساب‌ها را به مقداری کاهش داد که بدون هیچ نگرانی بتوان آن را جهت کاربردهای کشاورزی و یا حتی استفاده مجدد و بازگردانی آن در صنعت استفاده کرد.

رییس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان پارسیان پیشرو صنعت پلیمر (پارس آدین) نیز در خصوص این فناوری گفت: در سال‌های اخیر این شرکت موفق شده است فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون را با ساخت غشا و مدول‌های غشایی الیاف توخالی اولترا فیلتراسیون تجاری سازی کند. دکتر مرتضی صادقی افزود: بهره‌برداری از این واحد پیشرفته در کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر اصفهان و کارکرد بسیار مناسب وکارا و بدون وقفه و پیوسته این واحد در ماه‌های متوالی گذشته، بیان‌گر توانایی فناوری بومی تولید شده توسط شرکت پارس آدین برای کاربرد های مهم تصفیه آب و پساب است. وی اضافه کرد: نظر به این که کشور، هم اکنون با معضل شدید خشکسالی و کم آبی مواجه است، بنا به نظر تمامی صاحب نظران این عرصه در کنار مدیریت صحیح مصرف آب و بهره‌برداری از منابع آبی کشور، بازیافت و بازگردانی پساب‌ها برای مصارف مختلف نظیر کشاورزی و صنعت می‌تواند کشور را در حل این معضل یاری نموده و امکان عبور از این مشکل را برای کشورمان فراهم نماید.

صادقی بیان کرد: با توجه به توانایی فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون در تصفیه تکمیلی پساب‌ها و این که این فناوری قسمت جدانشدنی فرآیند بازگردانی آب از پساب‌های صنعتی و شهری برای استفاده مجدد می‌باشد با توسعه و بومی سازی این فناوری توسط شرکت دانش بنیان پارسیان پیشرو صنعت پلیمر، کشور قادر خواهد بود بر معضل کم آبی فائق آید و به دنبال آن محیط زیست سالم و آب مورد نیاز برای توسعه کشور هموار و فراهم خواهد شد.

سامانه غشایی اولترافیلتراسیون پساب + عکس، شرکت پارسیان پیشرو صنعت پلیمر (پارس آدین)، ساخت ایران

سامانه غشایی اولترافیلتراسیون پساب + عکس، شرکت پارسیان پیشرو صنعت پلیمر (پارس آدین)، ساخت ایران

روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقانی اصفهان

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9241

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *