آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت توربین گازی ۲۵ مگاواتی در ایران

ساخت توربین گازی ۲۵ مگاواتی در ایران

شرکت توربوتک با فعالیت تخصصی و کسب دانش فنی در عرصه توربین‌های گازی، موفق شده است این توربین‌ها را با نشان ملی و برندی ایرانی به تولید برساند. هیوا خالدی، مدیرعامل شرکت توربوتک، دستیابی به دانش طراحی و فناوری تولید توربین‌های گازی را اصلی ترین هدف این شرکت عنوان کرد و افزود: تبدیل شدن به مرکز تحقیقات شماره یک کشور در زمینه توربو ماشین و ساخت انحصاری محصولات ویژه توربو ماشینی از اهداف اولیه این شرکت فناور بوده است. این فعال فناور، تولید توربین با نشان ملی با مشارکت شرکت توربین‎های گازی خاورمیانه (MIGT) و شرکت پترو گاز خاورمیانه را از دستاوردهای این شرکت برشمرد و افزود: توربوتک به عنوان مجموعه‌ای دانش بنیان و بر پایه نیروی انسانی متخصص خود توانسته است به فناوری تولید توربین‌های گازی و با نشان ملی دست پیدا کند. وی افزود: بخش قابل توجهی از تیروی انسانی این شرکت در رشته‎های تبدیل انرژی، طراحی کاربردی، هوا و فضا، مواد، ساخت و تولید سیستم‌های انرژی برق و ابزار دقیق و کنترل فعالند و در یک ساختار ماتریسی برای رسیدن به اهداف مجموعه تلاش می‎کنند. ساختار ماتریسی توربوتک از یک سمت از گروه‎های تخصصی مانند گروه‎های سیستم، مکانیک، برق و ابزار دقیق، توربو ماشین و محفظه احتراق و از سوی دیگر از طرح‎ها و پروژه‎ها همانند طرح‎های توربین ملی، خدمات پس از فروش، پتروشیمی بوشهر و طرح موتورهای هوایی تشکیل شده است.

خالدی، با اشاره به کسب کردن دانش فنی از طریق پژوهش و تحقیقات در زمینه‎های طراحی انواع موتورهای توربینی و کمپرسورهای صنعتی و سیستم‎های جانبی آنها توسط توربوتک گفت: ارائه خدمات و تجزیه و تحلیل انتقال دانش فنی و طراحی مفهومی، پایه، تفصیلی، کاربردی، ایجاد دانش طراحی، ارتقای کیفیت، پشتیبانی فنی از فعالیت‌های ساخت و تولید انواع توربین‎ها، کمپرسورها و ماشین‎های دوار و انتقال دانش فنی با برای انجام پروژه‎های طراحی و ساخت تجهیزات تولید و تست انواع توربین‌‎ها، کمپرسورها و ماشین‎های دوار جدید از رسالت‌های این شرکت فناور است. وی با اشاره به تولید توربین گازی با فناوری بومی اظهار کرد: این شرکت از ابتدا به عنوان بازوی طراحی گروه OTC در طراحی توربین گاز ملی ۲۵ مگاواتی این گروه با برند Iranian Gas Turbine – IGT25 فعالیت خود را آغاز کرد و در تولید این توربین گازی و رساندن آن به مرحله فعالیت، موفق شد.

این فعال فناور ادامه داد: این شرکت همچنین فعالیت‎های گسترده ای در زمینه‎ی طراحی و مهندسی ارائه خدمات پس از فروش توربین‎های گازی SGT-600 شرکت زیمنس آغاز کرد و هم اکنون بخشی از توانمندی مهندسی این شرکت به این طرح اختصاص دارد. این شرکت توربوتک با شروع پروژه ای به حوزه ی طراحی قطعات موتورهای هوایی توربینی وارد شده و هم اکنون حدود ۱۰% ظرفیت کاری شرکت توربوتک در این زمینه فعال است. مدیرعامل توربوتک در پایان اظهار کرد: داشتن محیطی رو به رشد با به کارگیری سازوکارهای مناسب و پویا، با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد و فناوری‌های نوین، همسو با حفظ محیط زیست، در نظر گرفتن نیاز حال و آینده مشتریان داخلی و خارجی خود از زمینه‌هایی است که موفقیت این شرکت را در عرصه رقابت با همتایان خارجی خود به ارمغان آورده است.

توربین گازی 25 مگاواتی + عکس، شرکت توربوتک، ساخت ایران

توربین گازی ۲۵ مگاواتی + عکس، شرکت توربوتک، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9250

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *