آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید فرآورده‌های دارویی گوناگون با دانش متخصصان ایرانی

تولید فرآورده‌های دارویی گوناگون با دانش متخصصان ایرانی

شرکت توفیق دارو که در حوزه تولیدات دارویی فعالیت می‌کند، موفق شده است ضمن تولید و عرضه فرآورده‌های دارویی گوناگون و نیاز بازار کشور، زمینه ورود بازار دارویی کشورمان را به بازارهای منطقه‌ای فراهم کند. یعقوب حقیقت‌نیا مدیرعامل شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو، از این شرکت داروسازی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقات دارویی کشور یاد کرد و افزود: این شرکت با تولید فراورده‌های دارویی گوناگون توانسته است در مسیر خودکفایی کشور در این حوزه گام بردارد و همچنین تولید مواد با ارزش افزوده بالا و حجم کم نیز وارد شده است. این فعال فناور، با اشاره به تحقیق و توسعه درحوزه داروهای شیمیایی، پپتیدهای دارویی، داروهای ضد سرطان، تحقیقات بیولوژی مولکولی، فناوری‌های نانو و بایو، بیولوژی سیستمی، فرمولاسیون دارویی و تولید مواد اولیه دارویی با ارزش افزوده بالا توسط توفیق دارو گفت: این شرکت علاوه بر تحقیق و توسعه و تولید مواد اولیه و در برخی موارد محصولات دارویی، در حوزه خدمات نیز وارد شده است و با ارائه خدمات آنالیز و کنترل کیفی، خدمات آموزشی و خدمات مهندسی داروسازی، در مسیر توسعه فناوری‌های دارویی کشور گام برمی‌دارد.

مدیرعامل توفیق دارو، بومی سازی و توسعه مواد موثره دارویی و محصولات دارویی با ارزبری بالا و بیماری‌های خاص را مهم‌ترین هدف این شرکت عنوان کرد و افزود: این شرکت تلاش می‌کند تا با موفقیت در تولید داروهای مؤثر و پیشرفته، زمینه توسعه بازار و ورود به بازارهای جهانی را با ارتقای کیفیت محصول خود فراهم کند. وی افزود: افزایش تولید و سودآوری با رعایت اصول محیط زیست یکی دیگر از اهدافی است که شرکت با رعایت اصول و معیارهای زیست محیطی در مسیر رسیدن به آن تلاش کرده است. این فعال فناور، با اشاره به فعالیت واحدهای تحقیقاتی و فناور گوناگون در توفیق دارو، بیان کرد: واحد ضد سرطان از دو قسمت تحقیقات و تولید داروهای ضد سرطان تشکیل شده است که بخش تحقیقاتی این واحد با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و به کارگیری اصول و شیوه های نوین سنتزی، در تولید دانش فنی داروهای جدید و پر ارزشی مانند بورتزومیب، لتروزول، زولدرونیک اسید توفیق یافته‌اند.

وی تولید ماده موثره داروهای ضد درد و کمک بی هوشی و بومی سازی فناوری آنها را ماموریت اصلی واحد نارکوتیک دانست و گفت: واحدهای پایلوت نیمه صنعتی واحدهای نارکوتیک، پایلوت، پپتید، فناوری‎های نوین دارویی، بیولوژی مولکولی، سنتز شیمیایی، داروهای گیاهی، مهندسی دارو، فرمولاسیون و کنترل کیفیت از دیگر بخش‌های اصلی توفیق دارو هستند. وی ادامه داد: محولاتی چون آریپیپرازول، آلارلین استات، آلفنتانیل هیدروکلراید، آلپرازولام، اپریپیتنت، اکتروتاید استات، بوسرلین استات، بورتزومیب تنها بخشی از فرآورده‌های تولید شده در توفیق دارو به شمار می‌روند.

تولید فرآورده‌های دارویی و مواد موثره دارویی، شرکت توفیق دارو، ساخت ایران

تولید فرآورده‌های دارویی و مواد موثره دارویی، شرکت توفیق دارو، ساخت ایران

تولید فرآورده‌های دارویی و مواد موثره دارویی، شرکت توفیق دارو، ساخت ایران

تولید فرآورده‌های دارویی و مواد موثره دارویی، شرکت توفیق دارو، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9283

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *