آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید پلاستیک‌های کاربردی در صنعت

تولید پلاستیک‌های کاربردی در صنعت

پلاستیک‌های دارای خواص صنعتی و ویژه تحت عنوان کامپاندها، یکی از محصولات پلیمری هستند که شرکت رازین پلیمر، با به دست آوردن توانمندی تولید این فرآورده موفق شده است طیف گسترده و متنوعی از آن را تولید و به صنایع گوناگون عرضه کند. هوشمند توفیقی مدیر عامل شرکت رازین پلیمر، با اشاره به توانمندی تولید پلاستیک‌های تقویت شده و مهندسی با توان فنی بومی گفت: این شرکت با زمینه تخصصی فعالیت در تولید و توسعه دانش فنی پلاستیک­‎های مهندسی و با هدف تامین نیازمندی‌های صنایع کشور در حوزه پلاستیک‎های تقویت شده مهندسی دارای ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰۰۰ تن است. توفیقی، به تولید کامپاندهای پلیمری به عنوان عمده محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: تجربه و فناوری در زمینه‌ی خواص کامپاندهای نایلون‎ها ما را به سمت توسعه طیف متنوعی از ترکیبات مناسب در کاربردهای مختلف سوق داده است و بنابراین محصولات Razamid در گریدهای تقویت شده و غیر تقویت شده توسط این شرکت تولید می‌شوند.

وی قابلیت مقاومت در برابر حرارت، نور و ضربه را از خواص این کامپاندها برشمرد و افزود: خواص منحصر به فرد آنها مانند چگالی پایین، نقطه ذوب بالا، استحکام ضربه‌ای بسیار خوب و مقاومت شیمیایی و فرسایشی بالا باعث گسترش کاربرد این محصولات در صنایع مختلفی نظیر خودرو،‌ الکترونیک و ساختمان و … شده است. این فعال فناور به گستردگی و پیشرفت‌های روز‌افزون صنعت کامپاندینگ اشاره کرد و افزود: افزایش تنوع در تولیدات صنعتی و ایجاد کاربردهای جدید برای پلیمرها در صنایع مختلف و همچنین نیاز طراحان به مواد اولیه با خواص بالاتر زمینه ایجاد و پیشرفت صنعت کامپاندیگ در جهان بوده است و این صنعت با تعامل نزدیک خود با تولیدکنندگان قطعات به راحتی می‌تواند خواص مورد نظر را با توجه به کاربرد قطعات پلاستیکی تامین کند. وی ادامه داد: این صنعت به حدی رشد داشته است که امروزه کمتر قطعه پلاستیکی را می‌توان یافت که بدون به کارگیری فناوری مرتبط برای تغییر خواص در مواد اولیه مورد مصرف قرار بگیرد و تنها بر اساس مواد پایه پتروشیمی تولید شود.

ما نیز با درک این مهم زیر ساخت‌های فنی منحصر به فردی را در واحد تحقیق و توسعه شرکت ایجاد کردیم و برای اولین بار در کشور با سرمایه‌گذاری قابل توجه و ایجاد و تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت، هدف خود را برآورده کردن نیازهای فنی مشتریان جهت حضور و رقابت در عرصه بین‌المللی قرار دادیم. این فعال فناور، تعامل و همکاری با مشتریان را از ضرورت‌های توسعه و توانمندی شرکت‌ها دانست و افزود: واحد مهندسی رازین پلیمر همراه و شریک فناوری مشتریان خود در کلیه مراحل تولید است زیرا تنها راه حضور در عرصه رقابت موفقیت مشتریان خواهد بود. وی افزود: علاوه بر سطح بالای فناوری شرکت، با به کارگیری مدیریت تدارکات کالا و تنوع بخشی به منابع تامین مواد اولیه و نیز استفاده از روش‌های تامین مالی و ارایه خدمات مالی در فروش محصولات، در مسیر رقابت با شرکت‌های این حوزه گام برداشته‌ایم.

پلاستیک‌های کاربردی در صنعت، شرکت رازین پلیمر، ساخت ایران

پلاستیک‌های کاربردی در صنعت، شرکت رازین پلیمر، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9304

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *