آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - بزرگ ترین کارخانه تولید ترانسفورماتور ایران به بهره برداری رسید

بزرگ ترین کارخانه تولید ترانسفورماتور ایران به بهره برداری رسید

با حضور معاون اول رئیس جمهور، دکتر اسحاق جهانگیری، شرکت آریا ترانسفو دارنده بزرگ ترین کارخانجات تولید ترانسفورماتور در کشور و منطقه افتتاح شد. این کارخانجات علاوه بر تولید ترانسفورماتورهای مورد نیاز کشور، قادر است حدود ۷۰ درصد از تولیدات خود را به کشورهای منطقه صادر کند و یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این شرکت توجه به تولید داخل و جلوگیری از واردات این محصول بوده است. با بهره برداری از این کارخانجات، ایران در زمینه تولید این محصول خودکفا شده که این مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است. کارخانه‌های آریا ترانسفو شرق و آریا ترانسفو قدرت، توان تولیدی ترانسفورماتورهای توزیع و پست تا توان ۴ هزار کیلوولت آمپر و تا ولتاژ ۳۶ کیلوولت و نیز طراحی و تولید انواع ترانسفورماتور قدرت و رآکتور شانت تا توان ۱۲۰۰ مگاولت آمپر و ۸۰۰ کیلوولت را دارد.

اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری شرکت آریا ترانسفو در شهرک صنعتی شهمیرزاد گفت: سیاست اقتصادی مقاومتی این است که هر تولید کننده با کیفیت و قیمت بهتر، باید ماندگارتر باشند و مورد حمایت قرار گیرند. جهانگیری با اشاره به افتتاح شرکت آریا ترانسفو بیان داشت: طبق گفته مدیران این شرکت ۶ هزار میلیارد ریال سرمایه داشته است که چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این مقدار اعتبار از تسهیلات بانکی استفاده کرده است. وی با تاکید بر این نکته که بخش خصوصی باید  مدار و محور توسعه اقتصاد کشور باشد، گفت: این فکر اشتباهی است که با اعتبارات دولتی کشور را باید توسعه بخشید.  وی خاطر نشان کرد: تاکید آشکار اقتصاد مقاومتی بر مردمی کردن اقتصاد است و اقشار جامعه باید  درحد توان در توسعه کشور مشارکت داشته باشند و بخش خصوصی به معنای واقعی برای توسعه فعالیت کند که این امر در اقتصاد مقاومتی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

کارخانجات آریا ترانسفو بزرگترین مجموعه ترانسفورماتورسازی خاورمیانه هستند که در زمینه طراحی و تولید انواع ترانسفورماتور توزیع و پست پیش ساخته تا توان ۴ هزار کیلوولت آمپر و ولتاژ ۳۶ کیلوولت فعالیت دارند. این کارخانجات به منظور تولید انواع ترانسفورماتورهای توزیع روغنی، خشک رزینی، فوق توزیع، قدرت و پست های پیش ساخته در میان رشته کوه های البرز جنوبی و در شهرک صنعتی شهمیرزاد به بهره برداری رسیده اند. تنوع تولیدات، تلفات کم، راندمان بالا، مشخصات فنی و کیفیت قابل رقابت با سازندگان برتر این صنعت در جهان از جمله ویژگی های بارز محصولات تولیدی این کارخانجات محسوب می گردد. سرمایه گذاری انجام شده برای احداث این کارخانجات توسط بخش خصوصی صورت گرفته است و با راه اندازی آن ۱۵۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم ایجاد شده است.

بزرگ ترین کارخانه تولید ترانسفورماتور ایران + عکس، شرکت آریا ترانسفو شرق، ساخت ایران

بزرگ ترین کارخانه تولید ترانسفورماتور ایران + عکس، شرکت آریا ترانسفو شرق، ساخت ایران

بزرگ ترین کارخانه تولید ترانسفورماتور ایران + عکس، شرکت آریا ترانسفو شرق، ساخت ایران

بزرگ ترین کارخانه تولید ترانسفورماتور ایران + عکس، شرکت آریا ترانسفو شرق، ساخت ایران

پایگاه اطلاع رسانی دولت – روابط عمومی آریا ترانسفو شرق

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9313

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *