آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سامانه پردازش پلاسمایی منسوجات ساخته شد + عکس

سامانه پردازش پلاسمایی منسوجات ساخته شد + عکس

دستگاه صنعتی پلاسمای سرد اتمسفری در دومین روز از نمایشگاه ایران تکس ۲۰۱۶ با حضور سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو رونمایی شد. دستگاه صنعتی پلاسمای سرد اتمسفری از شرکت دانش بنیان آدیکو با نام تجاری PlasmaTex برای اولین بار توسط محققان این شرکت و همزمان با حضور شرکت‎های برتر حوزه نساجی در جهان ساخته و رونمایی شد. دستگاه PlasmaTex یک دستگاه پیشرفته جهت آبدوستی انواع پارچه‎ها برای افزایش بهره وری خطوط تولید شرکت‎های تولیدی حوزه نساجی است، این دستگاه می‎تواند در افزایش انرژی سطحی انواع منسوجات جهت کاهش مصرف آب و رنگ و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. حذف پرزهای سطحی نخ‎ها، تسهیل در فرایند آهارزدایی، بهبود خاصیت ضد آب و ضد روغن شدن منسوجات، افزایش خواص آبدوستی به منظور بهبود رطوبت پذیری و رنگ پذیری و ایجاد پیوندهای اتصال دهنده، تمیزکردن سطح، زدودن ترکیبات آلی با کند وپاش پلاسمای، فعال کردن سطح؛ ایجاد رادیکال‎های آزاد یا افزودن عاملیت شیمیایی فعال بر روی سطح و اصلاح زبری سطح از جمله کاربردهای این دستگاه است.

شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو با مشارکت محققان پلاسما دانشگاه شهید بهشتی و با بهره گیری از توان متخصصان داخلی برای اولین بار و همزمان با شرکت‌های برتر حوزه نساجی در جهان، موفق به طراحی و ساخت دستگاه پلاسمای اتمسفری برای منسوجات با نام تجاری PlasmaTex شده است. دستگاه PlasmaTex شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو، یک دستگاه پیشرفته جهت آبدوستی انواع پارچه‎ها برای افزایش بهره وری خطوط تولید شرکت‎های تولیدی حوزه نساجی است. این دستگاه می‎تواند در افزایش انرژی سطحی انواع منسوجات جهت کاهش مصرف آب و رنگ و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. از جمله کاربردهای دستگاه پلاسمای اتمسفری شرکت آدیکو می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود: فعال کردن سطح: ایجاد رادیکال های آزاد یا افزودن عاملیت شیمیایی فعال بر روی سطح / اصلاح زبری سطح، تمیزکردن سطح: زدودن ترکیبات آلی با کند و پاش پلاسمای، افزایش خواص آبدوستی به منظور بهبود رطوبت‌پذیری و رنگ‌پذیری و ایجاد پیوندهای اتصال‌دهنده، بهبود خاصیت ضد آب و ضد روغن شدن منسوجات، تسهیل در فرایند آهارزدایی، حذف پرزهای سطحی نخ‌ها.

لازم به ذکر است، قابلیت پردازش سطوح مختلف (پارچه، پلیمر، فیلم‎های فلزی و سرامیکی و غیره) تا ضخامت ۳ میلی‌متر، پردازش همزمان دو سطح فیلم‌ها، قابلیت تنظیم پهنای کاری مناسب با کاربرد (تا ۲/۲ متر)، تنظیم سرعت پردازش تا ۳۰ متر بر دقیقه برای منسوجات و ۱۰۰ متر بر دقیقه برای پلیمرها، قابلیت تزریق گاز به سامانه برای پردازش‌، سیستم مکش و تهویه برای خروج گازهای مضر از محیط به منظور تامین امنیت کاربر، افزایش انرژی سطح و آبدوستی، سرعت بالا در پردازش و عدم تخریب ساختار منسوجات و پلیمرها، و بدون نیاز به کارگر ماهر یا ابزار خاص با تمیز کاری ساده دستگاه به عنوان ویژگی‌های رقابتی این دستگاه از سوی تولیدکننده آن بیان شده است. شایان ذکر است، شرکت آدیکو طی سال گذشته با سرمایه‌گذاری در حوزه تجهیزات صنعت نساجی و حمایت مالی ستاد توسعه فناوری نانو توانسته است اولین دستگاه صنعتی خود را آماده رونمایی در بیست و دومین نمایشگاه صنعت نساجی نماید.

سامانه پردازش پلاسمایی منسوجات + عکس، شرکت آدیکو، دستگاه PlasmaTex، ساخت ایران

سامانه پردازش پلاسمایی منسوجات + عکس، شرکت آدیکو، دستگاه PlasmaTex، ساخت ایران

ایرنا – ایران توانا – مرکز توسعه نانو پوشش

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9421

یک نظر

  1. با عرض سلام و ادب،
    خیلی ممنون بابت معرفی محصولات ساخت ایران و حمایت از شرکت های سازنده، آرزوی دیدن لوگوی ساخت ایران در کل دنیا.
    با تشکر

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *