آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - طراحی و ساخت تجهیزات آزمون مواد

طراحی و ساخت تجهیزات آزمون مواد

شرکت طراحی مهندسی سنتام توانسته است تجهیزات تست و آزمون مواد گوناگون مانند ابزارهای آزمایش خواص مکانیکی مواد را به مرحله تولید و تجاری سازی برساند. سید محمد حسین میرصادقی، مدیر عامل شرکت سنتام با اشاره به تولید تجهزات تست مکانیکی و شیمیایی مواد گفت: مجموعه‌ی طراحی و مهندسی سنتام، با طیف متنوعی از محصولات و تجهیزات تست تلاش کرده است به عنوان یکی از تولیدکنندگان دستگاه‌ها و تجهیزات تست مواد در ایران و خاورمیانه، تولید محصولات آزمایشگاهی این حوزه را کامل کند این فعال فناور، به تولید دستگاه‌های تست ضربه SIT-20D برای آزمایش پلاستیک‌های شکننده و برای ارزیابی مقاومت نمونه‌های استاندارد آنها به ضربه اشاره کرد و گفت: تست ضربه معیار مناسبی برای تعیین و طبقه‌بندی تمایل پلاستیک‌های مختلف برای رفتار ترد محسوب می‌شود و معیاری مناسب برای ارزیابی و طبقه‌بندی رفتار شکست ترد در پلاستیک‌ها است.

میرصادقی، این شرکت فعال در طراحی و تولید ماشین آلات و سیستم‌های پیشرفته‌ی آزمون مواد، توانسته است با بهره‌گیری از توانمندی فنی بومی، مهم‎ترین ابزارهای آزمایش خواص مکانیکی مواد یا دستگاه‌های آزمایش کشش و فشار کاملاً کامپیوتری را به مرحله تولید و تجاری سازی برساند. وی همچنین از دستگاه تست پیچش و تابیدگی به عنوان دیگر محصول فناور این شرکت اشاره کرد و گفت: آزمون پیچش یکی از آزمون‌های خواص مکانیکی است که جهت بررسی تغییر شکل پلاستیک در مفتول‌ها انجام می‌شود و در دستگاه STS-50 اعمال گشتاور به صورت دستی و از طریق گیربکس صورت می‌گیرد.

این فعال فناور به دستگاه‌های تست خستگی محوری، تست خستگی چرخشی، تست جهندگی لاستیک، تست سایش لاستیک، تست خزش، تست رهایش، سختی سنج لاستیک و پلاستیک به عنوان محصولات این شرکت نام برد و افزود: از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به تست خمش مقید شده، تست خم و بازخم، تست هدایت حرارتی عایق‌ها، اشاره کرد. وی افزود: این شرکت در ارائه تجهیزات آموزشی متنوعی آزمایشگاه مقاومت مصالح، تجهیزات آموزشی آزمایشگاه دینامیک ماشین، تجهیزات آموزشی آزمایشگاه ترمودینامیک، تجهیزات آموزشی آزمایشگاه مکانیک سیالات، گام برداشته است.

دستگاه تست سایش لاستیک + عکس، شرکت طراحی مهندسی سنتام، ساخت ایران

دستگاه تست سایش لاستیک + عکس، شرکت طراحی مهندسی سنتام، ساخت ایران

دستگاه تست خزش + عکس، شرکت طراحی مهندسی سنتام، ساخت ایران

دستگاه تست خزش + عکس، شرکت طراحی مهندسی سنتام، ساخت ایران

دستگاه تست ضربه + عکس، شرکت طراحی مهندسی سنتام، ساخت ایران

دستگاه تست ضربه + عکس، شرکت طراحی مهندسی سنتام، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9495

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *