آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - کنترل و درمان سوختگی پوست با پماد کلس

کنترل و درمان سوختگی پوست با پماد کلس

محققان شرکت دانش بنیان دارو شفا طبیعی پدیده موفق به ساخت پمادی برای درمان سوختگی‎های پوست و کنترل درد و سوزش بعد از سوختگی پوست شدند. مجید محسنی مدیرعامل شرکت دارو شفا طبیعی پدیده با بیان این که تحقیقات برای تولید این پماد از سال ۱۳۸۳ آغاز شد و در سال ۱۳۸۵ اولین نمونه این پماد به صورت پایلوت تولید شد. هدف از تولید این پماد، عرضه دارویی بود که بتواند در لحظات اول سوختگی با سفت و سخت نمودن بافت‎های پوست مانع از تاول زدن و از هم پاشیده شدن بافت‎های پوستی گردد و عضله و بافت‎های زیر پوست را نیز از آسیب‎های احتمالی محافظت نماید.

با بررسی پمادها و محصولات مشابه در بازار و یافتن معایب و مزایای آنها دریافتیم که چگونه محصولی می‎بایست به بیماران عرضه شود. با کمک خداوند متعال توانستیم برای حل مشکل سوختگی پوست راه حل‎های بسیار مناسب و اثرگذاری پیدا کنیم و به هدفی که برای این پماد تعریف شده بود، دست یابیم. این پماد از خردادماه سال ۱۳۹۵ با نام تجاری پماد کلس توسط شرکت تابان پخش نیکان در حال عرضه به داروخانه‎های سراسر کشور می‎باشد.

آزمایشاتی که بر روی تعداد زیادی بیمار توسط تیم R&D شرکت دارو شفا طبیعی پدیده از سال ۱۳۸۳ تا اکنون انجام گرفته، نشان داده است که پماد کلس را با توجه به این که عوارض جانبی و موارد منع مصرفی برای آن یافت نشده است، می‎توان استفاده از آن را برای انواع سوختگی‎های پوستی توصیه کرد. پماد کلس یک داروی کاملا گیاهی است. با توجه به مزایای این پماد می‎توان از آن برای درمان موارد زیر استفاده کرد:

۱- کنترل سوختگی‎های درجه ۱ و ۲ در همان ابتدای سوختگی. در صورتی که پماد کلس بلافاصله بعد ازسوختگی استفاده گردد با سفت و سخت و غیر قابل نفوذ کردن سطح پوست و انسجام بافت‎های پوستی مانع تاول زدن و چروکیدگی و از هم پاشیدگی بافت‎های پوست و آسیب رسیدن به بافت‎های زیر پوست می‎گردد و فقط قرمزی سطح پوست باقی می‎ماند که آن هم با استفاده از همین پماد و شرایط ژنتیکی فرد مصدوم در کوتاه مدت بر طرف می‎شود. و در مورد سوختگی‎های درجه ۳ که تمام ضخامت پوست یعنی اپیدرم و درم تخریب می‎شود و گاهی اوقات بافت‎های زیر پوست نیز آسیب می‎بیند. (استفاده از پماد کلس بلافاصله بعد از سوختگی آسیب‎های احتمالی را به حداقل می‎رساند.) کنترل سوختگی با پماد کلس در صورتی میسر است که جسم خارجی بر روی پوست قرار نگرفته باشد.

۲- باتوجه به مطالعات انجام شده در صورت استفاده از پماد کلس در طول مراحل درمان سوختگی‎های درجه ۲ و ۳ مانع چرمی شدن سطح پوست آسیب دیده از سوختگی می‎گردد و بدون نیاز به عمل جراحی عضله تحلیل رفته با پوست آسیب دیده به حالت اولیه خود بر می‎گردد.

۳- پماد کلس خونریزی را بند می‎آورد و بهترین مرهم برای انواع زخم و زخم بستر می‎باشد.

۴- تسکین درد و سوزش ناشی از سوختگی و زخم (ظرف مدت کمتراز ۳۰ دقیقه)

۵- پماد کلس (به دلیل نوع فرآوری و فرمولاسیون) ضریب پخش سطحی بالایی دارد. بنابراین استفاده از پماد کلس بلافاصله بعد از سوختگی (که پوست حساس و نازک شده و کاملا آسیب پذیر می‎باشد به آسانی بر روی محل سوختگی پخش می‎گردد) مانع آسیب رسیدن و جابجایی بافت‎های پوست می‎گردد.

در این طرح پژوهشی مجید محسنی (صاحب طرح و ایده)، دکتر محمد آقاعلی (مجری طرح)، دکتر سید جلال اسحاق حسینی، دکتر ابوالقاسم اسحاق حسینی و دکتر مجید اصغری همکاری داشته اند. شرکت دانش بنیان دارو شفا طبیعی پدیده در سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ لوح تقدیر فن آور برتر از دانشگاه علوم پزشکی قم گردیده است. با تولید صنعتی این محصول تا کنون ۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند و برای این متخصصان اشتغالزایی شده است. این پماد کاملا ساخت ایران است و تمام مواد اولیه آن در ایران موجود است و برای تولید آن نیازی به واردات مواد اولیه نیست.

پماد کلس + عکس، درمان سوختگی پوست با پماد کلس، شرکت دارو شفا طبیعی پدیده، ساخت ایران

پماد کلس + عکس، درمان سوختگی پوست با پماد کلس، شرکت دارو شفا طبیعی پدیده، ساخت ایران

ایران توانا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9511

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *