آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید نانو پودر غیر سمی برای کشتن موش

تولید نانو پودر غیر سمی برای کشتن موش

محققان شرکت دانش بنیان رایان زرین سینا موفق به تولید نانو پودر غیر سمی کشنده موش و دوستدار محیط زیست شدند. اکبر نیازی واقف مدیرعامل شرکت دانش بنیان رایان زرین سینا و مخترع نانو پودر غیر سمی کشنده موش در خصوص نحوه عملکرد این پودر اظهار داشت: این محصول نانو پودری کاملا غیر سمی است و برای بقیه موجودات اعم از دام، طیور، خاک، گیاه، محیط زیست هیچ گونه خطر یا سمیّتی ندارد. وی در باره نحوه عملکرد این نانو پودر افزود: زمانی که موش این نانو پودر را می‎خورد و به لانه خود بر می‎گردد، این مواد در شکم موش به شکل خمیر سفت شده در می‎آید و سبب انسداد روده ای و فلج روده ای موش می‎شود. واقف اظهار کرد: بعد از مصرف نانو مواد، موش بعد از گذشت دو روز که در حال استراحت همراه با درد شکم ناشی از انسداد روده است، دچار سکته قلبی شده و قلب موش از کار می‎ایستد. وی ادامه داد: با استفاده موش از این نانو مواد، هیچ گونه لاشه موشی در بیرون از لانه قابل مشاهده نخواهد بود و به واسطه وجود آلژینات که در ترکیب این مواد است، لاشه موش به صورت چوب خشک و سفت شده در می‎آید و هیچگونه بوی تعفن به مشام نخواهد رسید.

وی گفت: اگر حیوان شکارچی دیگری، لاشه موش را مصرف کند، برای آن نیز مشکلی پیش نخواهد آمد و بر روی آن هیچ گونه اثر سویی نخواهد داشت. واقف بیان کرد: حیوانات دیگر نیز اگر این پودر را بخورند، هیچ اتفاقی برای آنها نخواهد افتاد. به دلیل مکانیزم اثر روده و دستگاه گوارش موش این نانو مواد بر روی این حیوان اثر می‌گذارد، در حالی که مکانیزم معده و روده سایر حیوانات قدرت خارج کردن گاز تولیدی ناشی از این نانو مواد را دارد، اما بدن موش این مکانیزم را ندارد. به گفته این محقق، در سایر موجوات نسبت اندازه روده به معده به شکلی است که می‎تواند خمیر شکل گرفته ناشی از مصرف این مواد را خارج کند، اما معده و روده موش قادر به انجام این کار نیست. واقف یادآور شد: در این محصول از فناوری نانو ذرات استفاده شده است. اگر غیر از این باشد موش نانو مواد را از دیگر مواد که شامل پودر بیسکوئیت، گردو، کنجد، آرد ذرت و پودر پنیر است جدا می‎کند، وقتی این مواد با هم ترکیب شده و به صورت نانو هستند، حیوان نمی‎تواند مواد را از هم جدا کرده و همه مواد را به صورت غذا می‎بیند.

وی گفت: مهم‎ترین منابع غذایی موش‎ها عبارتند از انبارهای غله، مزارع، باغات، سالن‎های مرغداری و دامداری، کانال‎های فاضلاب، محل جمع آوری زباله‎ها که در عین حال مکان بسیار مناسبی برای تکثیر این جونده است. انتقال ۳۵ نوع بیماری مشترک خطرناک از جمله طاعون، جذام و تیفوس از مهم‎ترین خطرهای همجواری انسان و موش است، که با استفاده از این پودر می‎توان از شر موش‎ها راحت شد. واقف گفت: این محصول داخلی است و هیچ گونه مشابه داخلی و خارجی ندارد؛ در حال حاضر ثبت اختراع داخلی آن انجام شده و برای ثبت اختراع در خارج از کشور نیز اقدام شده است. مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: این محصول تاییدیه ستاد فناوری نانو و همچنین تاییدیه سازمان غذا و دارو و حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی نیز اخذ کرده و در حال حاضر با دریافت مجوز در حال تولید به صورت انبوه است. وی یادآور شد: توزیع این محصول در سراسر کشور و نیز صدور آن به کشورهای مختلف از برنامه‎های آتی این شرکت است.

نانو پودر غیر سمی برای کشتن موش + عکس، شرکت رایان زرین سینا، موش کش، ساخت ایران

نانو پودر غیر سمی برای کشتن موش + عکس، شرکت رایان زرین سینا، موش کش، ساخت ایران

نانو پودر غیر سمی برای کشتن موش + عکس، شرکت رایان زرین سینا، موش کش، ساخت ایران

نانو پودر غیر سمی برای کشتن موش + عکس، شرکت رایان زرین سینا، موش کش، ساخت ایران

ایرنا – ایران توانا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9592

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *