آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید فرآورده‎های غنی سازی نان و فرآوری سبوس غلات

تولید فرآورده‎های غنی سازی نان و فرآوری سبوس غلات

شرکت آراد چارتا توانسته است با تولید فرآورده‌های غنی سازی نان و فرآوری سبوس غلات، به بهبود سلامت نان و غنای نان‌های تولیدی کمک کند. عبدالحسین جلالی مدیرعامل شرکت آراد چارتا به تولید مکمل‌ها و غنی کننده‌های سبوس نان و غلات گفت: این واحد تولیدی به صورت اختصاصی انواع مکمل‎های غذایی، بهبود دهنده نان و اصلاح کننده آرد و سبوس فرآوری شده را تولید و روانه بازار تجاری کرده است. وی با بیان این که تولید محصولات مطابق با فرآیند بررسی بازار و بوده افزود: ضمن استفاده از مواد اولیه مرغوب و مورد تایید سازمان غذا و دارو و اداره استاندارد کشور استفاده سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد ISO9001:2008 مستقر شد و این گواهینامه از شرکت DAS انگلستان دریافت شد. این فعال فناور به طیف متنوع تولیدات این شرکت اشاره کرد و افزود: سبوس فرآوری شده گندم، برنج، جو و جو دوسر تحت عنوان مدیسه، استارج یا همچنین اصلاح کننده آرد وبهبود دهنده نان، پرمیکس غنی سازی آرد برای انواع نان‌های خبازی با عنوان پونان، مخلوط سبوس فرآوری شده با دانه‎های روغنی و سبزیجات مدیسه و همچنین انواع نان‎های حجیم، نیمه جیم و خشک چاریس از تولیدات این شرکت فناور هستند.

وی به توانمندی تولید سبوس فرآوری شده اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در کشور دانش فنی تولید سبوس فرآوری شده به روش تخمیری را کسب کردیم و با این روش مقدار اسید فیتیک سبوس بعد ار فرآوری تا حد محدوده استاندارد (کمتر از ppm500) کاهش یافته است. از مزایای استفاده از این محصول می‎توان به موارد زیر اشاره نمود: وی به خواص سبوس فرآوری شده کاهش میزان اسید فیتیک در سبوس سبب بهبود جذب ریز مغذی‌هایی نظیر آهن و کلسیم شده است که در نتیجه ابتلا به پوکی استخوان و کم خونی را کاهش می‎دهد. جلالی، به خواص سبوس گندم اشاره کرد و افزود: سبوس گندم ضمن جلوگیری از بیماری‎های کلون به خصوص سرطان روده، به کاهش کلسترول، درمان فشار خون بالا، کمک به کنترل دیابت نوع دو، کمک به کاهش وزن و تسهیل حرکات دودی شکل دستگاه گوارش کمک می‌کند. وی به اثر ویژه غنی سازی نان با آهن و اسیدفولیک بدون تغییر در رنگ و طعم نان اظهار کرد: از عناصر ضروری برای بدن بوده و کمبود آن باعث بروز عوارضی چون تأخیر تکامل و هماهنگ شدن رشد کودک، افزایش خطر ابتلا به بیماری‎های عفونی، کاهش فعالیت بدنی، ظرفیت یادگیری و خستگی زودرس ناشی از کم خونی، بروز عوارض گوارشی و همچنین نقایص مادرزادی لوله عصبی می‌شود.

این فعال فناور، بهبود دهنده نان استارج را یکی دیگر از تولیدات این شرکت عنوان کرد و افزود: بهبود دهنده‎ها ترکیباتی هستند که با ایجاد انعطاف پذیری و افزایش قدرت تحمل خمیر در کلیه مراحل تولید نان اعم از میکس کردن، تخمیر و پخت سبب بهبود کیفیت محصول نهایی می‎شوند. وی افزود: بهبود قدرت آردهای ضعیف، افزایش عمر نان و نیز کاهش چسبندگی نان بر روی سنگ یا دستگاه پخت از مزایای استفاده از استارج هستند.

فرآورده‎های غنی سازی نان و فرآوری سبوس غلات + عکس، سبوس فرآوری شده جو دوسر (مدیسه)، شرکت آراد چارتا، ساخت ایران

فرآورده‎های غنی سازی نان و فرآوری سبوس غلات + عکس، سبوس فرآوری شده جو دوسر (مدیسه)، شرکت آراد چارتا، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9601

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *