آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سامانه هوشمند نظارت بر راننده و رردیاب خودرو

سامانه هوشمند نظارت بر راننده و رردیاب خودرو

شرکت ایده پردازان پارسی فردا توانسته است سامانه‌های ناوبری و مسیریابی را تولید و به بازار تجاری عرضه کند. حمزه محمدی مدیرعامل ایده پردازان پارسی فردا، تولید سامانه‌های ناوبری و مکان‌یابی را از دستاوردهای این شرکت برشمرد و گفت: با ورود به عرصه تولید سامانه‌های مدیریت ناوگان در حوزه نرم افزار و سخت افزار توانستیم کشور را به عنوان یک تولید کننده و صاحب فناوری این حوزه مطرح کنیم و با تولید دستگاه‌های منحصر به فرد جزو فعالان صنعت ردیاب خودرو شناخته شدیم. این فعال فناور، با اشاره به تولید طیف متنوع محصولات فناور ردیاب و ناوبری افزود: ردیاب خودرو دوربین دار، ردیاب خودرو با ECU، ردیاب خودرو با سنسور دما و رطوبت و … از محصولاتی هستند که توانستیم با دانش فنی بومی به تولید آنها دست پیدا کنیم. محمدی، تولید محصولات با کیفیت همتراز نمونه‌های خارجی مبتنی بر فناوری و نوآوری را هدف این شرکت عنوان کرد و گفت: برای حرکت در این مسیر با تکیه بر توانمندی نیروی انسانی خلاق و سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات و توجه به فرهنگ مردم ایران و خاورمیانه به طراحی، تولید و معرفی محصولات خود اقدام کردیم.

این فعال فناور به سامانه سپهتن از تولیدات این شرکت در راستای کاهش تصادفات رانندگی وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد و افزود: افزایش نرخ تصادفات و تلفات جاده ای به عنوان یکی از دغدغه‎های حمل و نقل به شمار می‌رود که در چند سال اخیر با اجرایی شدن و ایجاد یک بستر مناسب نظارت بر خودروهای عمومی اقدام شده است. وی با بیان این که کار تحقیقاتی سامانه سپهتن از حدود سه سال پیش شروع شده است، افزود: در این پژوهش‌ها سعی شده است با نظارت شبانه روزی و آنلاین، تمامی عوامل خطر آفرین مانند عدم رعایت ساعت رانندگی مجاز توسط راننده خودروهای عمومی، سرعت مجاز و مطمئنه، مکالمه حین رانندگی پیش بینی شود.

محمدی افزود: این سیستم به صورت آنلاین می‌تواند مجاز بودن رانندگی این شخص را به سیستم گزارش دهد و در صورت نداشتن هشدارهای صوتی مناسب به راننده داده خواهد شد و آن را از رانندگی منع خواهد شد. این فعال فناور اعمال محدودیت‎های زمانی و سرعتی به صورت دقیق، زیرساخت مناسب جهت شناسایی رانندگان متخلف و اعمال قانون به صورت و امن کردن استفاده از ناوگان عمومی و کاهش تلفات جاده ای را از ویژگی‌های این سامانه برشمرد و افزود: با استفاده از این سامانه نیازی به مراجعه راننده به پلیس راه به صورت فیزکی جهت زدن کارت نیست و به این ترتیب از هدر رفتن زمان راننده و مسافران جلوگیری می‌شود. وی افزود: این شرکت در زمینه تجهیزات مدیریت ناوگان از آغاز شکل‌گیری این پروژه اقدام به طراحی و تولید یک محصول ایرانی با قابلیت‎های خاص این پروژه کرد و هم اکنون نیز با گرفتن تاییدیه‎های اولیه، در حال طی تست‎های تکمیلی و دریافت مجوزهای لازم از مراجع قانونی است.

سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) + عکس، شرکت ایده پردازان پارسی (رادشید)، ساخت ایران

سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) + عکس، شرکت ایده پردازان پارسی (رادشید)، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری – ایران توانا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9619

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *