آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت دستگاه خط صنعتی تولید نانو الیاف

ساخت دستگاه خط صنعتی تولید نانو الیاف

برای نخستین بار در کشور تولید نانو با سرعت و خروجی بالا توسط شرکت دانش بنیان فناوری نانو ساختار آسیا، مستقر در استان زنجان انجام شد. مجید محمدی، مدیرعامل شرکت با بیان این که خروجی پایین دستگاه‌های صنعتی در بسته بندی محصولات نانو یکی از اصلی‌ترین مشکلات در حوزه فناوری نانو محسوب می‌شود، اظهار کرد: به طور معمول یک دستگاه صنعتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم در ساعت ظرفیت تولید دارد. وی با بیان این که ما توانسته‌ایم طی طرحی ظرفیت تولید دستگاه را به یک کیلو و ۲۰۰ گرم تا یک کیلو و ۵۰۰ گرم برسانیم، اظهار کرد: این طرح یک تحول در بعد تولید نانو الیاف به حساب می‌آید و با اجرای آن، بحث‌هایی مانند سوپر جاذب نیز مطرح شده است و در بسته بندی نانو الیاف شاهد تولید و خروجی هر چه بیشتر محصولات بوده‌ایم.

محمدی تصریح کرد: دستگاه و تجهیزات مربوط به این طرح به صورت پایلوت مورد ساخت و آزمایش قرار گرفته است و تا دو ماه آینده از این دستگاه تمام صنعتی در پارک علم و فناوری استان رونمایی خواهد شد. همچنین تا اواخر امسال از یک دستگاه صنعتی در حوزه پزشکی و کشاورزی نیز رونمایی خواهد شد. این دستگاه‌ها می‌تواند در همه حوزه‌های مربوط به نانو از جمله نظامی، پرشکی، کشاورزی، صنعتی و پوشاک کاربرد داشته باشند. مدیرعامل این شرکت فناوری نانو ساختار آسیا با بیان این که این طرح توانسته در برنامه نخستین چالش نوآوری فناوری نانو پس از ارزیابی پنج طرح برگزیده به مرحله نهایی راه یافته و طرح برتر انتخاب شود، خاطرنشان ‌کرد: در نخستین چالش نوآوری فناوری نانو با عنوان تولید نانو الیاف با سرعت بالا، پس از ارزیابی پنج طرح برگزیده این طرح به عنوان طرح برگزیده مسابقه انتخاب شد.

وی با بیان این که این چالش کشوری که با هدف یافتن روشی کارا در جهت تولید انبوه نانو الیاف در ابعاد صنعتی در اردیبهشت ماه امسال کلید خورده بود، اظهار کرد: این مسابقه طی دو مرحله اجرایی شد که در نهایت طرح ارائه شده از سوی شرکت ما به عنوان طرح برتر برنامه چالش شناخته شد و البته دو طرح دیگر مبتنی بر تولید نانو الیاف به روش نیرو ریسی و الکترو ریسی دمشی برای حمایت در جهت توسعه و تجاری سازی به واحد تجهیزات ستاد توسعه فناوری نانو معرفی شدند. محمدی خاطرنشان کرد: شرکت ما در زمینه تولید دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی تمام اتوماتیک الکترو ریسی و نیز خطوط نیمه صنعتی و صنعتی تولید انبوه نانو الیاف پلیمری، سرامیکی و کامپوزیتی در ایران و خاورمیانه است و بخش تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان موفق به تولید نمونه آزمایشگاهی نسل جدید دستگاه‌های الکترو ریسی با قابلیت تولید حجم انبوه نانو الیاف شده است. در این روش به منظور افزایش میزان تولید نانو الیاف در واحد زمان، از تلفیق روش الکتروریسی (نازلی و یا بدون نازل) و روش ریسندگی دمش محلول به صورت توامان استفاده شده است.

ساخت دستگاه خط صنعتی تولید نانو الیاف، خط صنعتی تمام اتوماتیک الکتروریسی + عکس، شرکت دانش بنیان فناوری نانو ساختار آسیا، ساخت ایران

ساخت دستگاه خط صنعتی تولید نانو الیاف، خط صنعتی تمام اتوماتیک الکتروریسی + عکس، شرکت دانش بنیان فناوری نانو ساختار آسیا، ساخت ایران

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9629

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *