آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت تجهیزات چاه پیمایی و سیمان کاری

ساخت تجهیزات چاه پیمایی و سیمان کاری

شرکت فالیز پژوهش پارس با تولیدات خود در حوزه تجهیزات چاه‌پیمایی نمودارگیری و سیمان‌کاری، نیاز صنایع نفتی کشور به این تجهیزات را تامین کند. سید روح اله موسوی مدیر عامل شرکت فالیز پژوهش پارس با اشاره به این شرکت به عنوان سازنده تجهیزات وایر لاین و سیمان‌کاری افزود: با تلاشی که در زمینه بومی سازی فناوری و تولید محصولی کارآمد و با کیفیت مورد استفاده قرار دهند، تولیدات این شرکت در زمینه سیمان‌کاری به عنوان یک برند با کیفیت در ایران و سایر کشورهای جهان شناخته شده است. این فعال فناور تولید ماشین‌های نمودارگیری را یکی از تولیدات این شرکت عنوان کرد و افزود: این ماشین است که جهت نمودارگیری و مشبک کاری از چاه‎های نفت و گاز استفاده می‎شود و اطلاعات ژئوتکنیکی زمین را به صورت گراف ثبت می ‎کند که در دکل‎های خشکی استفاده می‌شود و قابلیت نمودارگیری از چاه‎های دارای کیسینگ و بدون کیسینگ را داراست. موسوی تولید ضربه‌زن‌های مکانیکی را یکی دیگر از فعالیت‌ها این شرکت عنوان کرد و افزود: این دستگاه در عملیات چاه پیمایی به منظور اعمال ضربه جهت نصب یا بیرون آوردن ابزارهای کنترل و یا قطع کننده جریان نظیر شیر ایمنی درون چاه و یا مجرابند استفاده می‌شود.

مدیرعامل این شرکت فناور به تولید ماشین‌ تریلر سیمان زنی توسط این شرکت اشاره کرد و افزود: این ماشین به منظور سیمان کاری و اسید کاری در دیواره چاه‎های نفت و گاز استفاده می‎شود و عموما در دکل‎های خشکی کاربرد دارد. موسوی، اسکید سیمان زنی (اسکید پمپ) را یکی دیگر از تجهیزات این شرکت عنوان کرد و افزود: علاوه بر تجهیزات یاشده، کابل اتصال جهت چاه پیمایی برای اتصال رشته ابزار چاه پیمایی، وزنه‌های مورد استفاده در رشته ابزار چاه پیمایی به منظور افزایش وزن/نیروی کششی رشته ابزار چاه پیمایی و غلبه بر خاصیت چسبندگی سیال و فشار مخزن به منظور اعمال ضربه درون چاه، ضربه زن به منظور اعمال ضربه برای نصب یا بیرون آوردن ابزارهای کنترل و یا قطع کننده جریان نظیر شیر ایمنی درون چاه و یا مجرابند از دیگر تولیدات این شرکت به شمار می‎روند. وی ادامه داد: تبدیل یکی دیگر از محصولاتی است که از آن برای اتصال رشته وسایل چاه پیمایی با اندازه و قطر متفاوت به یکدیگر استفاده می‎شود.

همچنین دستگاه کنترل فشار تجهیز دیگری است که نقش تامین کننده و کنترل فشار را در دکل‌های نفت و گاز به‌عهده دارد. این فعال فناور تکیه به توانمندی داخلی را یکی از نقاط قوت تولیدات این شرکت عنوان کرد و افزود: این شرکت با استفاده از امکانات و توانمندی‎های موثر و کارآمد با بهره‌گیری از واحدهای فن آوری، طراحی و مهندسی، تضمین کیفیت، مدیریت پروژه‎ها برای تجهیزات صنعتی صنایع نفت و حفاری به طور جدی فعالیت داشته است و نقش مهمی را در صرفه جویی ارزی و رفع وابستگی صنایع نفت و حفاری ایفا کرده است. این فعال فناور به رفع نیاز شرکت‌های شناخته شده نفتی کشورمان اشاره کرد و افزود: برخی از شرکت‌های فعال حوزه نفتی کشور از جمله شرکت ملی حفاری ایران، شرکت مناطق نفت خیز جنوب، شرکت مهندسی توسعه نفت، شرکت حفاری شمال و … به تولیدات این شرکت اعتماد کردند و مشتریان این شرکت نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور نیز از محصولات ما رضایت خود را اعلام کردند.

اسکید چاه پیمایی، تجهیزات چاه پیمایی، سیمان کاری، ماشین‌های نمودارگیری، شرکت فالیز پژوهش پارس، ساخت ایران

اسکید چاه پیمایی، تجهیزات چاه پیمایی، سیمان کاری، ماشین‌های نمودارگیری، شرکت فالیز پژوهش پارس، ساخت ایران

اسکید چاه پیمایی، تجهیزات چاه پیمایی، سیمان کاری، ماشین‌های نمودارگیری، شرکت فالیز پژوهش پارس، ساخت ایران

اسکید چاه پیمایی، تجهیزات چاه پیمایی، سیمان کاری، ماشین‌های نمودارگیری، شرکت فالیز پژوهش پارس، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9643

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *