آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید و صادرات نانو ذرات اکسید مس

تولید و صادرات نانو ذرات اکسید مس

مخترع جوان زنجانی گفت: برای اولین بار در کشور نانو ذرات اکسید مس در شرکت نانو ذره زرافشان، مستقر در پارک علم و فناوری زنجان و با اتکا به دانش علمی و فنی جوانان زنجانی تولید و به کشورهای خارجی نیز صادر شده است. سیدرضا موسوی قیداری، با اشاره به این که رونق گرفتن تولید این محصول به صورت عمده می‌تواند نیاز کشور را تا حد گسترده‌ای به کشورهای خارجی کمتر کند، تصریح کرد: نانو ذرات اکسید مس تاکنون به کشورهای روسیه و هلند صادر شده است و این محصول در حال سپری کردن مراحل اولیه برای استفاده کاربردی‌تر در صنایع است. وی با بیان این که مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد ویژه این نانو ذرات در صنعت کشتی‌سازی است، اظهار کرد: از این محصول در رنگ‌های دریایی استفاده می‌شود، به این شکل که اکسید مس ضد قارچ و ضد خز برای رنگ‌های دریایی مانند رنگ کشتی‌ها کاربرد دارد و این محصول تاکنون به چند شرکت داخلی و خارجی فروخته شده است.

موسوی ضمن اشاره به مقایسه این محصول نسبت به مشابه خارجی از لحاظ قیمت و کیفیت، خاطرنشان کرد: تا قبل از تولید این محصول، ما مجبور به خرید آن از کشورهای خارجی از جمله چین و اسپانیا بودیم، اما نانو ذرات اکسید مس تولید شرکت نانو ذرات افشان از لحاظ قیمت نسبت به محصول مشابه چینی بسیار پایین‌تر و مناسب‌تر و از لحاظ کیفیت نسبت به محصول مشابه اسپانیایی بسیار باکیفیت‌تر است و این موضوع افتخار برای کشورمان محسوب می‌شود که توسط جوانان و سرمایه‌گذاران استان زنجان محقق شده است. طراح و سازنده این محصول با بیان این که زمینه فعالیت این شرکت، تدوین دانش فنی و تولید محصولات شیمیایی معدنی و الکتروشیمیایی است، افزود: این شرکت با اتکا به سرمایه علمی از سوی دانشجویان نخبه استان و با استفاده از سرمایه مادی سرمایه‌گذار تاسیس شده است و با فعالیت شبانه‌روزی در کارگاه‌های عملیاتی و فعالیت در شرکت و انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در حال پیشرفت است و وجود چنین شرکت‌هایی نمود اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در کشور است.

این کارشناس یادآور شد:حمایت دولت طی چند سال گذشته از شرکت‌های دانش بنیان و فناور بسیار مناسب بوده است و تشویق سرمایه‌گذاران برای حرکت به سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها در تسریع و بهبود هرچه بیشتر عملکرد شرکت‌های دانش بنیان بسیار موثر خواهد بود. این شرکت علاوه بر تولید نانوذرات اکسید مس در زمینه تولید محصول خاص HF نیز فعالیت داشته است و همه دستگاه‌های تولید کننده این محصولات ساخت نیروهای این شرکت بوده است.

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9711

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *