آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت دستگاه آب شیرین کن خورشیدی

ساخت دستگاه آب شیرین کن خورشیدی

دستگاه آب شیرین کن خورشیدی با نوآوری در طراحی صفحه جاذب در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان ساخته شد. مصطفی دری، مربی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان و مجری طرح در این باره اظهار کرد: این دستگاه آب شیرین کن خورشیدی با نوآوری در طراحی صفحه جاذب دستگاه نسبت به دستگاه‌های مشابه ساخته است. وی خاطرنشان کرد: در طراحی این آب شیرین کن از ترکیب آب شیرین کن‌های مایل یا آبشاری استفاده شده است و جهت افزایش بازده دستگاه، پوشش مخصوصی روی صفحه جاذب ایجاد شده و تولید آب مقطر آن از آب شور مصنوعی، نزدیک به چهار lit/m2 در روز گزارش شده که با توجه به مایل بودن تابش در این فصل، مقادیر تولیدی در فصل‌های بهار و تابستان بیشتر خواهد بود. آب شیرین‌کن‌های خورشیدی بر اساس چرخه طبیعی آب عمل می‌کنند و مزیت اصلی این دستگاه‌ها استفاده از انرژی خورشیدی است که در طول سال بدون هیچ هزینه‌ای تأمین می‌شود، این امر باعث می‌شود حتی در دور افتاده‌ترین نقاط از مراکز شهری نیز کاربرد داشته باشد. از مزیت‌های دیگر این دستگاه می‌توان به تقطیر خورشیدی، فناوری ساده ساخت و عدم نیاز به تعمیر و نگهداری خاص اشاره کرد.

دستگاه آب شیرین کن خورشیدی + عکس، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، ساخت ایران

دستگاه آب شیرین کن خورشیدی + عکس، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، ساخت ایران

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9723

۲ نظر

  1. سلام من خیلی دنبال این هستم که جلبک اسپرولینا کشت کنم ولی هیچ کجا ننوشته که من جلبک رو از کجا تهیه کنم و چطور نگهداری کنم لطفا راهنمایی کنید

  2. سلام
    متاسفانه بنده هیچگونه فن أورى جدیدى در دستگاه اب شیرین کن فنى حرفه ای أصفهان مشاهد نکردیم ،لطفا نواورى مورد نظرتان را توضیح دهید،متشکرم.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *