آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سیستم تصفیه هوازی فاضلاب با لجن گرانولی

سیستم تصفیه هوازی فاضلاب با لجن گرانولی

پیشرفته‌ترین فناوری روز دنیا با عنوان انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب برای نخستین بار در خاورمیانه و در سطح نیمه صنعتی در نیروگاه برق شهید منتظری اصفهان افتتاح شد. مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص طرح تامین آب مصرفی نیروگاه برق شهید منتظری اصفهان، گفت: با توجه به توسعه مدیریت مصرف آب و اهمیت بازچرخش آن و با هدف تامین آب بخش صنعت و فضای سبز شهری از طریق بازچرخش آب از فاضلاب‌های صنعتی و شهری، طرح مذکور اجرایی می‌شود. وی افزود: با پیگیری‌های و معاونت علمی و فناوری و حمایت ستاد توسعه زیست فناوری یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا که از آن به عنوان انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب یاد می‌شود، برای اولین بار در خاورمیانه و در سطح نیمه صنعتی برای تامین آب مصرفی نیروگاه برق شهید منتظری اصفهان از فاضلاب شاهین‌شهر اجرایی شد و نتایج موفقیت آمیزی داشت. به گفته قانعی، این طرح با عنوان طرح ساخت و راه‌اندازی واحد پایلوت سیستم تصفیه فاضلاب (سیستم تصفیه هوازی با لجن گرانولی برای حذف همزمان مواد آلی، نیتروژن و فسفر از فاضلاب‌های شهری) و توسط شرکت دانش بنیان مهندسی طلوع گستر زیست فناور (فعال در حوزه زیست فناوری) انجام شده است. وی تصریح کرد: امیدواریم تجاری‌سازی این فرآیند نوین تصفیه باعث تحول شایسته در صنعت آب و فاضلاب کشور شود.

دانش فنی پیشرفته‎ترین سیستم تصفیه فاضلاب در اختیار ایران

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به ایجاد دانش فنی پیشرفته‌ترین سیستم تصفیه فاضلاب (راکتور با زیست توده گرانولی)، گفت: این طرح با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری در ۳۰۰ متر مکعب و به صورت پایلوت در تصفیه‌خانه شاهین شهر اصفهان نصب و راه‌اندازی شد. قانعی تصریح کرد: با انجام طرح پایلوت به ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب در روز، هم‌اکنون دانش فنی پیشرفته‌ترین سیستم تصفیه فاضلاب که در سال ۲۰۱۲ در هلند تجاری‌سازی شده و تاکنون احداث این سیستم در انحصار یک شرکت هلندی بود، در ایران ایجاد شد.

مدیر نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: تفاهم نامه اجرای پروژه در بهمن سال گذشته با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری منعقد شد و خوشحالیم که این طرح امروز به بهره برداری رسید. محسن افتخاری با اشاره به این که تجهیزات مورد نیاز طرح یاد شده ۶ آبان امسال به شکل پایلوت نصب شد، اظهارکرد: ۱۰ روز پس از نصب تجهیزات، نتایج اجرای طرح حاصل و مشخص شد پروژه یاد شده میزان COD (اکسیژن خواهی شیمیایی) را به زیر ۷۰ ppm (قسمت در میلیون) کاهش می‎دهد. به گفته وی، استاندارد COD برای استفاده از مصارف صنعتی و فضای سبز باید در حد ۳۰۰ تا ۶۵۰ PPm باشد و این طرح توانسته است آن را به زیر ۷۰ ppm کاهش دهد. طراح و مجری این طرح نیز با اشاره به این که دانش این طرح پیش از این در اختیار یک شرکت هلندی بوده است، گفت: در این شیوه تصفیه فاضلاب، افزون بر این که مواد آلاینده و مخرب پساب به شکل چشمگیری کاهش می‎یابد، زمینه بهره برداری از لجن پساب فاضلاب برای استفاده در سایر بخش‎های صنعتی از جمله کاغذ سازی را فراهم می‎کند.

سیستم تصفیه هوازی فاضلاب با لجن گرانولی + عکس، شرکت دانش بنیان مهندسی طلوع گستر زیست فناور، ساخت ایران

سیستم تصفیه هوازی فاضلاب با لجن گرانولی + عکس، شرکت دانش بنیان مهندسی طلوع گستر زیست فناور، ساخت ایران

سیستم تصفیه هوازی فاضلاب با لجن گرانولی + عکس، شرکت دانش بنیان مهندسی طلوع گستر زیست فناور، ساخت ایران

سیستم تصفیه هوازی فاضلاب با لجن گرانولی + عکس، شرکت دانش بنیان مهندسی طلوع گستر زیست فناور، ساخت ایران

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: سیستم تصفیه هوازی با لجن گرانولی
نام شرکت: مهندسی طلوع گستر زیست فناور
آدرس: تهران، شهرک گلستان، ضلع شمال شرقی میدان ساحل، مجتمع نرگس، طبقه ۲
تلفن: ۴۶۰۸۲۱۵۵-۰۲۱
آدرس سایت: http://tg-biotech.com
رایانامه: biotechtg@gmail.com – info@tg-biotech.com

ایسنا – ایرنا – روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9765

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *