آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید ظروف بهداشتی پلیمری برای صنایع غذایی و دارویی

تولید ظروف بهداشتی پلیمری برای صنایع غذایی و دارویی

شرکت طب پلاستیک (تولیدکننده قطعات پلیمری غذایی و دارویی) توانسته است با استفاده از ابزار فناوری، ظروفی تولید کند که در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارند و ضمن دارا بودن کیفیت لازم از امنیت بهداشتی بالایی برخوردارند. تولید ظروفی که بتوانند ضمن داشتن کفیت لازم، ویژگی‌های کیفی مواد را حفظ کنند، بتوانند از استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار باشند از دغدغه‌های تولیدکنندگان مواد خوراکی بوده است، اما موضوع بهداشت و کیفیت در تولید و به کارگیری ظروفی که برای داروها و مواد بهداشتی استفاده می‌شوند، اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند.

علیرضا عامریان، مدیرعامل شرکت طب پلاستیک با یادآوری ضرورت استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت برای رسیدن به تولیدات قابل رقابت افزود: صنعت ظروف و بسته‌بندی اهمیتی بالا و گستره‌ای وسیع در صنایع گوناگون دارد و می‌تواند به عنوان یکی از ستون‌های اقتصادی درآمدزایی بالایی به همراه داشته باشد، اما از یک سو باید محصولات با بهره گیری از فناوری روز دنیا و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه تولید شوند تا توانایی رقابت در بازار را کسب کنند. این فعال فناور با بیان این که پلیمرهای صنعتی و طبی جایگاهی مهم در تولید ظروف یکبار مصرف دارند، گفت: استفاده از ظروف یکبار مصرف پلیمری با استفاده از فناوری روز تعریف جدیدی از توانمندی‌های پلیمری اراه داده است که موجب شده طیف متنوعی از محصولات با کارایی‌های گوناگون در بازار عرضه شوند. وی به توانمندی صادرات تولیدات یکبار مصرف پلیمری کشورمان اشاره کرد و افزود: اکنون علاوه بر توانایی تامین نیازهای داخلی زمینه ورود به بازارهای رقابتی منطقه فراهم است و که کشورهای منطقه، ایران را با تولیداتش در این حوزه به عنوان قطب یکبار مصرف منطقه می‌شناسند.

این صادرکننده نمونه، ظرفیتی بالغ بر یکصد خط تولید را ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و ارزآوری عنوان کرد و افزود: طب پلاستیک و دیگر واحدهای اقماری این شرکت توانستند ظرفیت اشتغال بیش از صد نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد کنند و با تولید محصولاتی که مشابه آنها از دیگر کشورها وارد می‌شد، خروج ارز را به واسطه تولیدات داخلی کاهش دهند. عامریان، با اشاره به اهمیت حمایت از واحدهای فناور برای رشد و پویایی تولیدات دانش بنیان افزود: بخش قابل توجهی از نوآوری‌ها و تولیدات پیشرو در بخش‌های تحقیق و توسعه شرکت‌ها شکل می‌گیرد و بنابراین، ایجاد زمینه‌ها و مشوق‌های لازم برای سوق دادن شرکت‌های تولیدی به تمرکز کردن بر روی بخش تحقیق و توسعه یکی از اقدامات اثر گذاری است که می‌تواند تولید محصولات فناورانه و پیشرفته با قابلیت رقابت در بازارهای منطقه‌ای و جهانی را ممکن کند.

ظروف بهداشتی پلیمری برای صنایع غذایی و دارویی + عکس، شرکت طب پلاستیک (تولیدکننده قطعات پلیمری غذایی و دارویی)، ساخت ایران

ظروف بهداشتی پلیمری برای صنایع غذایی و دارویی + عکس، شرکت طب پلاستیک (تولیدکننده قطعات پلیمری غذایی و دارویی)، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: ظروف بهداشتی پلیمری برای صنایع غذایی و دارویی
نام شرکت / شخص: طب پلاستیک (تولیدکننده قطعات پلیمری غذایی و دارویی)
آدرس: تهران – خیابان پاسداران – کوچه نگارستان سوم – پلاک ۱۹
تلفن: ۲۲۸۸۳۶۲۸ – ۰۲۱
آدرس سایت: http://tebplastic.com
رایانامه: info@tebplastic.com

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9890

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *