آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید نانو سوختی با قابلیت افزایش بازدهی موتور

تولید نانو سوختی با قابلیت افزایش بازدهی موتور

پژوهشگران دانشگاه گرگان با همکاری محققان دانشگاه‌ تربیت مدرس با بهره‌گیری از فناوری نانو سوختی را تولید کرده‌اند که می‌توان از آن به عنوان سوخت موتورهای دیزل استفاده کرد؛ استفاده از این سوخت علاوه بر افزایش بازدهی موتور، موجب کاهش انتشار گازهای آلاینده نیز می‌شود. افزایش فزاینده‌ اثرات مخرب آلودگی هوای ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی موجب تصویب قوانینی جهت مقابله با این پدیده شده است. این موضوع موجب شده تا محققان بسیاری امکان استفاده از سوخت‌های جایگزین را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند. در بین سوخت‌های تجدیدپذیر، سوخت‌های زیستی که از محصولات کشاورزی یا طبیعی مشتق می‌شوند، برای دانشمندان از اهمیت بالایی برخوردارند. استفاده از فناوری نانو نیز در این حوزه از علم توانسته محققان را تا حدود زیادی به اهدافشان نزدیک‌تر کند.

دکتر احمد تقی‌زاده علی‌سرایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و از محققان طرح ضمن یادآوری مزایای استفاده از زیست‌توده به عنوان یک منبع تولید سوخت پاک در رابطه با اهداف طرح گفت: استفاده از سوخت‌های زیستی موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و گازهای آلاینده هوا می‌شود. به علاوه، قیمت آنها در برخی از کشورها نسبت به سوخت‌های فسیلی پایین‌تر است. از این رو، در این تحقیق تلاش کردیم با بهره‌گیری از نانو لوله‌های کربنی، عملکرد یک نوع خاص از این سوخت‌ها را افزایش داده و میزان آلاینده‌های منتشر شده از آن را کاهش دهیم. وی افزود: بهینه‌سازی سوخت مورد بررسی در طرح حاضر موجب شد تا علاوه بر کاهش میزان آلایندگی ناشی از احتراق آن، میزان مصرف سوخت موتور دیزل و متعاقب آن هزینه‌ مربوط به مصرف سوخت کاهش پیدا کند.

محقق طرح در ادامه به توضیح نقش نانو لوله‌های کربنی در بهبود عملکرد سوخت پرداخت و خاطرنشان کرد: افزودن نانو لوله‌های کربنی و اتانول به بیودیزل موجب افزایش چگالی و کاهش ویسکوزیته سوخت جدید شده است. نانو لوله‌های کربنی موجب شده تا اتانول به نحو بهتری درون سوخت حل ‌شده و در نتیجه یکنواختی و همگنی سوخت افزایش یابد. این موضوع موجب می‌شود تا سوخت در محفظه احتراق بهتر پاشیده شود و توان موتور بهبود یابد. تقی‌زاده در خصوص مراحل انجام این طرح گفت: در مرحله‌ اول سوخت آماده‌سازی شد. مخلوطی از بیودیزل، بیواتانول و سوخت دیزل به عنوان سوخت خام مورد استفاده قرار گرفت. سپس به منظور بهینه‌سازی عملکرد این سوخت نانو لوله‌های کربنی اضافه شد. در ادامه سوخت تهیه شده به دفعات در دورهای مختلف یک موتور تک سیلندر مورد ارزیابی قرار گرفت و میزان عملکرد و آلایندگی آن بررسی شد.

محقق طرح تصریح کرد: بر اساس نتایج به دست‌آمده، بهینه‌سازی سوخت به وسیله‌ نانو لوله‌های کربنی موجب افزایش توان موتور به میزان ۱۵/۵ درصد، افزایش بازدهی حرارتی موتور به میزان ۱۴ درصد، کاهش مصرف سوخت ویژه به میزان ۱۱/۷ درصد و کاهش گازهای آلاینده نظیر مونواکسید کربن، هیدروکربن‌های نسوخته و دوده به ترتیب به میزان ۵/۴۷،‌ ۳۱/۷۲ و ۶/۹۶ درصد شده است. نتایج این تحقیقات که حاصل تلاش‌های دکتر احمد تقی زاده علی‌سرایی و احمد عباس زاده مایوان (اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان)، دکتر برات قبادیان (استاد دانشگاه تربیت مدرس) و آرام حیدری مله نی (دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه محقق اردبیلی) است، در مجله‌ Fuel با ضریب تأثیر ۳/۶ منتشر شده است.

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=9993

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *