آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید قطعات داغ توربین و ساخت پره توربین

تولید قطعات داغ توربین و ساخت پره توربین

شرکت مهندسی موادکاران توانسته است پره‌های متحرک توربین‌های گازی را با توانمندی متخصصان داخلی تولید کند و به مرحله تجاری سازی برساند. حرکت دوار پره‌های بزرگ و توربین‌های بادی و گازی، نشانه‌ای از تامین نیروی برق به عنوان لازمه غیر قابل انکار زندگی شهری، نشان دهنده توسعه و توانمندی در بهره مندی از ظرفیت‌های فناوری است.

به گفته محمد رضا قاسمی مدیرعامل شرکت مهندسی موادکاران، دانش فنی قطعات داغ توربین خصوصا پره‌ها یکی از بخش‌های اساسی توربین‌هاست و در جایگاه قابل توجهی از صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی کشور قرار دارد. این فعال فناور، با اشاره به تدوین دانش فنی و ساخت پره متحرک ردیف اول توربین گازی ۲۵ مگاواتی شرکت‌های شناخته شده و مورد استفاده در صنایع، گفت: تا کنون تولید بیش از ۷۰ مدل مختلف پره توربین انجام شده و برخی از محصولات خود را به کشورهای اروپای غربی صادر شده‌اند. مدیرعامل این شرکت سازنده سازنده پره‎های توربین گفت: در کنار ساخت این پره‌ها تا ۷۵ مگا وات مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی هستند، قطعات محفظه احتراق توربین و نیز بازسازی قطعات داغ توربین آماده ارائه خدمات به صنایع است. قاسمی، به کسب توانمندی احیای پره‌های توربین‌های گازی را بر اساس توانمندی داخلی اشاره کرد و گفت: این دانش پایه‌ای مهندسی پره توربین طی ۵ سال گذشته برای حوزه تخمین عمر، جوان سازی و بازسازی پره‎ها به کار گرفته شده است و توانمندی تولید سالیانه ۱۵۰۰۰ پره و باز سازی ۶۰۰۰۰ پره قطعات داغ را دارد.

وی همچنین اشتغال بیش از یکصد نفر را از ظرفیت‌های ایجاد شده با فعالیت این شرکت فناور داخلی عنوان کرد و گفت: نیروی انسانی متخصص به عنوان اصلی‌ترین ظرفیت‌های این شرکت زیرمجموعه مپنا، در اولویت اصلی قرار داشته است و اکنون تنوعی از متخصصان رشته‌های فنی و مهندس در کنار تکنسیین‌های فنی کار ساخت، تعمیر و احیای پره‌های توربین را انجام می‌دهند. این فعال فناور، رشد اقتصادی را مستلزم توجه به توانمندی در حوزه تولیدات حساس و راهبردی را ضرورتی اساسی دانست و گفت: شرکت‌های دانش بنیان حرکت در مسیر نوآوری را چراغ راه خود قرار داده‌اند و بسیاری از این شرکت‌ها، در مرزهایی فعالیت می‌کند که لبه مرز فناوری است، اما مهم‌ترین اتفاقی که می‌تواند تلاش این شرکت‌ها را به سرمنزل مقصود برساند، توجه از سوی نهادها و سازمان‌ها به جایگاه این شرکت‌ها و نقشی است که می‌توانند در عرصه اقتصادی کشور ایفا کنند.

تولید قطعات داغ توربین و ساخت پره توربین + عکس، شرکت مهندسی موادکاران، جوان سازی پره توربین، ساخت ایران

تولید قطعات داغ توربین و ساخت پره توربین + عکس، شرکت مهندسی موادکاران، جوان سازی پره توربین، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری – ایران توانا

 

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: قطعات داغ توربین و ساخت پره توربین
نام شرکت: مهندسی موادکاران
آدرس: کرج – کیلومتر ۷ جاده ملارد – بلوار مپنا (ضلع شمالی نیروگاه منتظر قائم) جنب شرکت پرتو
تلفن: ۳۶۱۹۶۲۴۳ ۰۲۶
آدرس سایت: http://www.mavadkaran.com
رایانامه: Sales@mapnamk.com

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=10020

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *