آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت و تولید برج خنک کننده

ساخت و تولید برج خنک کننده

شرکت فرابرد شیراز که در حوزه سامانه‌های خنک‌کننده فعالیت می‌کند توانسته است برج‌های خنک‌کننده را با توانمندی متخصصان داخلی تولید کند. سامانه‌های خنک‌کننده که نقشی محوری در بسیاری از صنایع ایفا می‌کنند، نیازمند تجهیزات و دانش فن خاصی برای عملکرد صحیح و کارآمدی لازم به منظور رسیدن به کیفیت بالاتر هستند. اما دانش فنی و توانمندی تامین و پشتیبانی محصولات فناور این حوزه، اهمیتی بالا دارد که یکی از شرکت‌های فناور کشورمان تلاش کرده است در این مسیر گام بردارد.

به گفته بردیا فرهود مدیرعامل شرکت فرابرد شیراز، ساخت فن‌های محوری سیستم‎های خنک کننده آغازی برای کمک به تامین نیاز صنایع و رفع وابستگی به واردات فناوری و تجهیزات این حوزه بوده است. صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد سازی، نیروگاه‌ها و سایر صنایع بخش‌هایی از عرصه گسترده نیازمند این تجهیزات هستند که علاوه بر این صنایع کسب سال‌ها تجربه فناوران کشور در زمینه تولید فن‌های محوری سیستم‌های خنک کننده، توانسته به اجرای پروژه هایی در رابطه با تصفیه خانه‎های آب و ایستگاه پمپاژ و همچنین طراحی و ساخت کامل خطوط تولید لوله‎های GRP کمک کرده است. مدیرعامل فرابرد با اشاره به ایجاد تحول در بخش‎های برج خنک کننده گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌ها به صورت EPCC و همچنین احداث واحدهای تصفیه آب، تزریق ازن دستگاه‌های پمپاژ این فعال فناور، تولیـد و تامین کـلیه تجهیزات داخلی برج‎های خنک کننده و کولرهای هوایی از قبیل طراحی و ساخت انواع فن‌های محوری کامپوزیتی در قطرهای ۵ الی ۴۰ فوت، تنوره‎های فایبر گلاس، قطره گیر، پرکن، نازل، شبکه‎های توزیع آب و همچنین تامین سایر قطعات مکانیکی و الکتریکی از تولید کنندگان مورد تائید را از اقداماتی عنوان کرد که در کنار طراحـی، ساخت و نصب برج‌های خنک کننده توانسته است به تکمیل این چرخه کمک کند.

فرهود، با اشاره به ایجاد ظرفیت اشتغال برای متخصصان و تکنسین‌های کشورمان با تولید این تجهیزات گفت: ضرورت حیاتی کشور تامین تجهیزات مورد نیازش از راه نوآوری و تکیه به خلاقیت نیروی انسانی خود است و و جلوگیری از خروج ارز از کشور، مستلزم تکیه بر تحقیق و توسعه و استفاده از نیروهای متخصص جوان تمامی در راستای توسعه محصولات دانش‌بنیان داخلی است.

برج خنک کننده، برج خنک کننده فایبرگلاس + عکس، شرکت فرابرد شیراز، ساخت ایران

برج خنک کننده، برج خنک کننده فایبرگلاس + عکس، شرکت فرابرد شیراز، ساخت ایران

برج خنک کننده، برج خنک کننده فایبرگلاس + عکس، شرکت فرابرد شیراز، ساخت ایران

برج خنک کننده، برج خنک کننده فایبرگلاس + عکس، شرکت فرابرد شیراز، ساخت ایران

مرکز روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: برج خنک کننده
نام شرکت: فرابرد شیراز
آدرس: شیراز، گویم، جاده سرچشمه، کارخانه فرابرد
تلفن: ۰۷۱۳۶۷۱۳۲۸۶
آدرس سایت: http://farabard.ir
رایانامه: info@farabard.ir

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=10037

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *