آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر

ساخت سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر

سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که به دست متخصصان افتخار آفرین شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی گردید. سردار باقری مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک ایران در مراسم رونمایی این سامانه طی سخنانی گفت: فناوری ساخت این سامانه در اختیار تعداد محدودی از کشورهای صاحب نام می‎باشد که با استفاده از فن آوری تصویربرداری عبور پرتوهای یونساز پر انرژی، تصویر کاملی از کامیون، کانتینر و بار تهیه و ارائه می‎گردد.

سردار باقری افزود: سرعت بالای بازرسی، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، توابع پیشرفته پردازش تصویر، نمایش بلادرنگ تصاویر خروجی با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می‎رود. وی با بیان این که تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می‎گردد، اظهار داشت: سامانه بازرسی کامیون به گونه ای طراحی شده که می‎توان آن را ظرف چند روز و بنا به نیاز واکنی و به مکان دیگری منتقل نمود.

مدیر عامل صاایران همچنین گفت: در صورت به کارگیری این سامانه در گمرکات و مبادی ورودی و خروجی کشور علاوه بر کنترل دقیق از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه و خروج کالاهای فاقد مجوز جلوگیری به عمل می‎آید. وی در پایان این اقدام را گام بلندی در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی ذکر کرد و افزود: خط تولید این سامانه علاوه بر صرفه جویی ارزی به میزان هر دستگاه ۲ میلیون یورو در صورت نصب در کلیه مبادی ورودی و خروجی کشور موجب اشتغال زایی بیش از ۱۰۰۰ نفر خواهد شد.

سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر + عکس، شرکت صاایران، ساخت ایران

سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر + عکس، شرکت صاایران، ساخت ایران

اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=10043

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *