آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - تولید دستگاه اسپکتروفتومتر چند منظوره

تولید دستگاه اسپکتروفتومتر چند منظوره

شرکت نانو مبنا ایرانیان، فعال در حوزه نانو توانسته است دستگاه‌ها، چیپ‌ها و کیت‌های آزمایشگاهی نانو را برای اندازه‌گیری کمی و کیفی و نیز طیف سنجی ذرات تولید و روانه بازار کند. گستره و دامنه فعالیت نانو فناوری با توجه به ویژگی‌های این حوزه، مرزهای وسیعی را در بر می‌گیرد و به عرصه تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی ورود پیدا کرده است. بر همین اساس شرکت نانو مبنا ایرانیان، تجهیزات و تولید نانو مواد مورد نیاز نانو بیو فناوری برای رفع نیاز های کشور به عنوان تنها سازنده دستگاه LSPR و بیو چیپ تشخیصی آن را به دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی کشور ارائه کرده است. طیبه قدس‌الهی با اشاره به تولید دستگاه اسپکتروفتومتر چند منظوره با کاربردهای گوناگون از جمله اندازه‌گیری و طیف‌سنجی ذرات، افزود: با کاربردهای متنوع در آزمایش و تست گفت: این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که بازه وسیعی از کاربردها را از اندازه‌گیری کمی اسید نوکلئیک‌ها و پروتئین‎ها در حجم میکرونی گرفته، تا تست‎های پایه سلولی در میکروپلیت‎ها و یا کووت‎های استاندارد و حتی تست‎های نانو بیوسنسوری را در بر می‎گیرد.

مدیرعامل شرکت نانو مبنا ایرانیان در خصوص فناوری به کار گرفته شده در دستگاه‌های آزمایشگاهی گفت: پدیده تشدید پلاسمون سطحی جایگزیده (LSPR)، ناشی از برانگیختگی مد ارتعاش جمعی الکترون‎های آزاد در فصل مشترک نانو ذرات فلز و بیومولکول هاست و بیو چیپ تشخیصی LSPR نانو ذرات طلا و نقره را شامل می‌شود. به گفته مدیرعامل این شرکت فناور، این روش تشخیصی که امروزه در جهان مرکز توجه دانشمندان حوزه‌های مختلف بین رشته‌ای فیزیک، شیمی و زیست شناسی قرار دارد، بسیار پیشرفته‌تر و البته دقیق‎تر از روش‌های تشخیصی متداول مانند الایزا است. شناسایی بیومولکول‎ها با دقت و سرعت بالا در غلظت کم و حجم پایین مواد مصرفی، آشکارسازی واکنش‌های ضعیف بین بیومولکول‌ها، قابلیت تشخیص همزمان عوامل بیولوژی مختلف، دوره ماندگاری بالای بیوچیپ‎های حالت جامد عرضه شده، مقرون به صرفه بودن و همچنین مستقل از دما بودن روش از مزیت‌هایی بودند که قدس الهی به عنوان وجو برتری ان دستگاه به آنها اشاره کرد.

این فعال فناور از ساخت نانو ذرات کلوئیدی طلا و نقره فعال برای واکنش‌پذیری با بیومولکول‎ها به عنوان دیگر فعالیت‌های این شرکت فناور یاد کرد و گفت: کلوئیدهای طلا و نقره در محلول‌هایی شامل نانو ذرات با اندازه‌های یکسان و همگن در اندازه‌های مختلف از ۵ نانومتر تا ۱۰۰ نانومتر ساخته شده است. قدس الهی، ضرورت حمایت از شرکت‌های فناور فعال در زمینه فناوری‌های پیشرو را یادآور شد و گفت: حجم گسترده و وسیعی از فناوری‌ها روز به روز بازار پیرامونی و زندگی ما را در بر می‌گیرند که این امر ضرورت حضور موفق شرکت‌های داخلی در این بازارها را دوچندان می‌کند. بنابراین لازم است تا با ایجاد بسترهای مساعد برای فعالیت شرکت‌های فناور، زمینه رشد و توسعه کشور در زمینه فناوری‌های نو، ایجاد اشتغال و گرفتن سهمی از بازار بین‌المللی این فرآورده‌ها فراهم شود.

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دستگاه اسپکتروفتومتر چند منظوره + عکس، شرکت نانو مبنا ایرانیان، ساخت ایران

دستگاه اسپکتروفتومتر چند منظوره + عکس، شرکت نانو مبنا ایرانیان، ساخت ایران

 

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: دستگاه اسپکتروفتومتر چند منظوره
نام شرکت / شخص: نانو مبنا ایرانیان
آدرس: تهران – میدان رسالت – خیابان شهید طرقی – کوچه ۱۶۰- پلاک ۴- واحد ۵
تلفن: ۰۲۱۷۷۸۹۴۵۶۱
آدرس سایت: http://www.nanomabna.com
رایانامه: info@nanomabna.com

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=10056

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *