آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید کوره های آزمایشگاهی صنعتی پیشرفته

تولید کوره های آزمایشگاهی صنعتی پیشرفته

شرکت آذر کوره (شرکت تولید کوره‎های الکتریکی)،فعال در حوزه تولید تجهیزات آزمایشگاهی توانسته است با طراحی تولید کوره‎های آزمایشگاهی صنعتی پیشرفته بخشی از تجهیزات مرتبط با این حوزه را با استفاده از فناوری روز دنیا تامین کند. کوره‌های آزمایشگاهی به عنوان ابزارهایی کارآمد و ضروری در صنعت برای انتقال حرارت با ظرفیت بالا استفاده‌ها و کاربردهای فراوانی دارند. این کوره‌ها دمای یکنواخت را در سرتاسر تأمین و برای گرم کردن، پخت قالب، خشک کردن، پخت پلی آمید، استریل کردن و دیگر عملکردهای آزمایشگاه‌های صنعتی به کار می‌روند. این نیاز ضروری صنعت و آزمایشگاه کشور را شرکت آذر کوره کشورمان با استفاده از فناوری روز دنیا برطرف کرده است.

به گفته‌ی ایمان مختاری طراحی و تولید کوره‎های آزمایشگاهی صنعتی پیشرفته و تامین تجهیزات مرتبط با کوره با استفاده از فناوری روز دنیا است چراکه این کوره‎ها به عنوان یکی از نیازهای صنعت به شمار رفته و طیف وسیعی از کاربردهای تحقیقاتی و صنعتی را در بر می‎گیرد. این فعال فناور، کورۀ آزمایشگاهی BEF را دستگاهی برای ذوب و پخت‎های آزمایشگاهی از قبیل ذوب فلزات، ذوب شیشه و لعاب و ترکیبات سیلیسی معرفی کرد و گفت: این کوره با بالاترین میزان راندمان از آجرهای سبک و همچنین نسوزها بهره برده است و دارای قابلیت‌هایی است که استفاده از آن را برای اپراتور آسان می‌کند. میکروسوئیچ‎های ویژه ای که در بالا و پایین کوره نصب شده تا محدودۀ حرکت کوره را تعیین کند که به گفته مدیرعامل آذر کوره مجهز بودن به سوئیچ‌‌های تریستوری برای کنترل بدون سر و صدا و کنتاکتور تعبیه شده در سیستم به عنوان محافظ اضطراری از دیگر ویژگی‌های آن است.

این فعال فناور، سیستم کنترل در کوره با دمای ۱۲۵۰ درحه سانتی گراد از نوع دیجیتال تمام الکترونیک تک مرحله ای و قابلیت برنامه ریزی در کنار کاربرد وسیع صنعت داشته از جمله تمامی ذوب‎های مورد نیاز سرامیک، شیشه، متالورژی و مواد را از مهم‌ترین مزیت‌های این کوره تولید داخل عنوان کرد. مختاری، ایجاد زمینه و ظرفیت اشتغال به واسطه‌ی بالندگی شرکت‌های دانش بنیان را یکی از لازمه‌های پیشرفت اقتصاد کشور دانست و گفت: بخش تحقیق و توسعه شرکت‌ها می‌تواند به عنوان عامل محرک و موتور اصلی شرکت‌ها، ظرفیت جذب و به کار بستن توانمندی‌های علمی کشور را فراهم کند که بر همین اساس باید به رشد و پویایی R&D از سوی صنایع توجه شود ما نیز با توجه جدی به این واحد این در ارائه محصولات جدید عزمی جدی داشته‌ایم.

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کوره ویژه ذوب‎های آزمایشگاهی + عکس، شرکت آذر کوره (شرکت تولید کوره‎های الکتریکی)، ساخت ایران

کوره ویژه ذوب‎های آزمایشگاهی + عکس، شرکت آذر کوره (شرکت تولید کوره‎های الکتریکی)، ساخت ایران

 

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: کوره ویژه ذوب‎های آزمایشگاهی
نام شرکت / شخص: آذر کوره (شرکت تولید کوره‎های الکتریکی)
آدرس: تهران- کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص کرج- کمربندی شهرک اندیشه- کیلومتر ۵- مجتمع کارگاهی زاگرس- خیابان صنعت- پلاک ۱۶۰
تلفن: ۰۲۱۴۶۸۷۹۳۸۰ – ۰۹۱۲۱۲۵۴۷۳۵
آدرس سایت: http://www.azarfurnace.com
رایانامه: ندارد

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=10064

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *