آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید کیت کمک آموزشی جراحی جمجمه

تولید کیت کمک آموزشی جراحی جمجمه

دکتر سید روح الله قدسی در خصوص این دستاورد گفت: کیت کمک‌ آموزشی، مدل جمجمه به‌ گونه‌ ای طراحی شده که امکان شبیه‌ سازی لایه‌های مختلف جمجمه و همچنین امکان آموزش رزیدنت‌‎های جراحی مغز و اعصاب را در محیط ایمن آزمایشگاهی فراهم می‌‎آورد. وی با بیان این که کیت در زمینه آموزش رزیدنت‎های مغز و اعصاب کاربرد دارد، افزود: با کمک این کیت، عملیات دریل، اره کردن و برداشتن فلپ جمجمه، بخیه زدن و دوختن پرده مغز در محیط ایمن و آزمایشگاهی (Skill Lab) آموزش داده می‌شود. قدس افزود: این دستگاه از دو بخش تشکیل‌ شده، یک قسمت آن مدل جمجمه و بخش دیگر کیت است و این قابلیت را دارد که لایه‌های مختلف جمجمه را تحت پوشش قرار دهد و امکان شبیه‌ سازی‎های مختلف را فراهم می‌آورد. وی، روش ساخت این کیت را با استفاده از پرینترهای سه بعدی بیان کرد و گفت: این مدل چندین بار توسط جراحان مختلف مغز و اعصاب آزمایش شد و در نهایت صحت عملکرد آن و احساسی که شبیه‌ سازی جمجمه به جراح منتقل می‌کند مورد تأیید بورد تخصصی جراحان قرار گرفته است.

وی افزود: این کیت دارای بردها و حسگرهایی (Load Cell) است که امکان ذخیره‌ سازی و مقایسه نیروهای وارد شده توسط جراح و رزیدنت را فراهم می‌آورد تا فراگیران با مقایسه این نمودارها در مدت‌ زمان کوتاه‌ تری مهارت دریل کردن را بدون این که آسیبی به غشای مغز وارد شود، بیاموزند. قدسی با اشاره به کاربرد کیت در بیمارستان‌های بزرگ دانشگاه گفت: در حال حاضر در بیمارستان‌های شریعتی، امام خمینی و سینا به عنوان یکی از ابزارهای مرکز مهارت‌های بالینی مورد استفاده قرار می‌گیرد و امیدواریم به زودی در سایر مراکز مهم دانشگاهی نیز مورد استفاده قرار گیرد. وی با بیان این که این دستگاه با این ویژگی‌ها برای نخستین بار در دنیا تولید و به عنوان اختراع ثبت شده است افزود: این محصول موفق شد به عنوان یکی از فرآیندهای برتر در جشنواره امسال شهید مطهری برگزیده شود. در دهمین جشنواره شهید مطهری که ۱۳ اردیبهشت ۹۶ در تالار ابن‌سینا برگزار شد، دستگاه کیت کمک آموزشی جراحی جمجمه، به عنوان فرآیند برتر در حیطه تولید محصولات آموزشی معرفی شد.

کیت آموزشی جراحی جمجمه + عکس، شرکت درمان آفرین نواندیش آفاق (داناول)، ساخت ایران

کیت آموزشی جراحی جمجمه + عکس، شرکت درمان آفرین نواندیش آفاق (داناول)، ساخت ایران

 

ارتباط با سازنده محصول
نام محصول: کیت کمک آموزشی جراحی جمجمه
نام شرکت / شخص: درمان آفرین نواندیش آفاق (داناول)
آدرس: تهران – خیابان انقلاب – خیابان قدس – بعد از خیابان ایتالیا – درب دندانپزشکی علوم پزشکی تهران – مرکز رشد مواد و تجهیزات دندانپزشکی – طبقه همکف
تلفن: ۸۳۳۸۴۱۶۷ – ۰۲۱
آدرس سایت: http://www.danawell.com
رایانامه: info@danawell.com

 

 

 

 

 

ایرنا – ایران توانا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=10120

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *