آخرین دستاوردها
خانه - ثبت دستاورد جدید - ثبت و معرفی اختراع

ثبت و معرفی اختراع

شرایط معرفی و ثبت یک اختراع در پایگاه ایران توانا

مخترع گرانقدر، در ایران توانا می‎بایست اختراعاتی به ثبت برسند که دارای شماره ثبت اختراع از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستند. لذا اختراعاتی که در شرف ثبت هستند و در مرحله طرح اولیه یا نمونه سازی می‎باشند به جهت رعایت حقوق مخترع و جلوگیری از کپی برداری قابلیت انتشار عمومی و معرفی در پایگاه ایران توانا را ندارند.

تعریف اختراع: اختراع، نتیجه فکر فرد یا افراد است که برای اولین بار فرآیند یا فرآورده‌ای خاص را ارائه می‌کند و مشکلی را دریک حرفه‌، فن‌، فناوری‌، صنعت و مانند آنها حل می‌نماید.

۱- اینجانب به عنوان مخترع به جهت معرفی اختراع خود به دیگران اقدام به ثبت اختراع خود در پایگاه ایران توانا می‎نمایم.

۲- ایران توانا بستری برای جذب سرمایه گذار به جهت تجاری سازی اختراع و برای اختراعاتی که هم اکنون تولید صنعتی شده اند زمینه افزایش فروش و معرفی به عموم مردم را فراهم می‎کند.

۳- کلیه مطالب منتشر شده در پایگاه به تائید مخترع می‎رسد، لذا ایران توانا صرفا ناشر و معرفی کننده دستاورد است. بنابراین صحت کلیه مطالب مندرج در خصوص یک اختراع، متوجه شخص مخترع (ثبت کننده دستاورد در ایران توانا) خواهد بود.

۴- اگر این اختراع را چند نفر (به صورت گروهی) به عنوان مخترعان در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسانده اند، می‎بایست همه آنها از ثبت و معرفی اختراعشان در ایران توانا مطلع باشند و رضایت کامل داشته باشند. همچنین اگر مالک اختراع با مخترع به لحاظ مالکیت متفاوت باشد، رضایت و اطلاع مالک اختراع نیز حائز اهمیت است.

فرم ثبت و معرفی اختراع در ایران توانا (پایگاه معرفی دستاوردهای ایرانیان)

نام و نام خانوادگی مخترع (الزامی)

نام و نام خانوادگی ثبت کننده دستاورد در پایگاه ایران توانا (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی مخترع (الزامی)

تلفن همراه مخترع (الزامی)

شماره ثبت اختراع

سرمایه مورد نیاز برای تجاری سازی

نام مالک اختراع

عنوان دستاورد به پیشنهاد شما جهت انتشار در پایگاه

توضیحات درباره دستاورد

در صورت امکان عکسی از اختراع یا طرح خود ضمیمه کنید

سوال را پاسخ دهید